r. Imieniny:
logo

ZAKOŃCZENIE LATA 2019

04.09.2019
ZAKOŃCZENIE LATA 2019 Impreza pt. „Zakończenie Lata” ma swoje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń Miasta Dęblin. Tym razem piknik odbył się 31 sierpnia tak jak co roku na Targowisku Miejskim przy ul. Niepodległości 9.

Tego sobotniego wieczoru pogoda dopisała – było bezchmurnie i słonecznie co przyczyniło się do przybycia dużej ilości mieszkańców.
 
Tradycją tego wydarzenia są międzyosiedlowe spotkania, gdzie możemy zobaczyć stoiska i wystawy przygotowane przez Zarządy Osiedlowe Miasta Dęblin. Przygotowane stoiska wypełnione są po brzegi przysmakami tj. chleb własnego wypieku, smalec ze skwarkami, ogórki kiszone, ciasta z sezonowymi owocami, kiełbasy, kabanosy, pierogi, bigos, grochówka, paszteciki oraz miody z własnych pasiek itd. Zapachy, które towarzyszyły przygotowanym przysmakom nie pozwalały przejść obojętnie.  Spowodowało to sąsiedzki klimat integrujący mieszkańców. W zamian za poczęstunek dobrowolnie można było wesprzeć poszczególne zarządy na cele, które sobie wcześnie założyły  Podczas tegorocznego „Zakończenia Lata”  zaprezentowało się 5 zarządów: osiedle Lotnisko, osiedle Starówka, osiedle Rycice, osiedle Jagiellońskie i osiedle 15 Pułku Piechoty „Wilków”.
 
Po raz pierwszy odbyły się Osiedlowe Zawody Sportowo – Zręcznościowe o nagrodę Burmistrza Miasta Dęblin. Udział wzięło 9 osiedli w pięcioosobowych zespołach. Podczas tegorocznego „Zakończenia Lata”  do rywalizacji stanęły osiedla: Irena, Rycice, Masów, Lotnisko, Starówka, Wiślana – Żwica, Jagiellońskie, Żdzary i 15 Pułku Piechoty „Wilków”. Każdy zarząd przygotował dla swoich reprezentantów koszulki z herbem miasta Dęblin oraz nazwą swojego osiedla.  Zawodnicy zmierzyli się w takich konkurencjach jak Bieg Kelnera, Dęblińska Mumia czy rzut do celu... Po podliczeniu punktacji zwyciężyło osiedle Jagiellońskie.
 
Program tegorocznego „Zakończenia Lata” rozpoczął się atrakcjami i zabawami dla dzieci z Zespołem Czekolada Kids. Animacje i konkursy prowadził kolorowo ubrany klaun wraz ze swoimi pomocnicami rozbawiając dzieci magicznymi sztuczkami. Do dyspozycji najmłodszych był specjalnie przygotowany plac zabaw, dmuchane zamki i wóz strażacki, który został udostępniony przez Ochotniczą Straż Pożarną z Masowa. Jednak to nie wszystko, podczas tegorocznej imprezy odbyło się Holi - święto kolorów – to kolorowa zabawa polegająca na jednoczesnym wyrzucie przez wszystkich uczestników proszków w różnych kolorach.
 
Kolejny punkt programu to koncerty w rytmie DISCO, mianowicie mogliśmy podziwiać wschodzące gwiazdy tego rodzaju muzyki tj. Klaudiusz, zespół Explozja i Heven. Koncerty trwały do godziny 21:00 wtedy to właśnie na scenę została poproszona burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie Monika Bąkała, które ogłosiły wyniki zawodów sportowo – zręcznościowych. Burmistrz Miasta przedstawiła gości honorowych, dwóch kandydatów na posłów z naszego regionu Adama Kałaske i Leszka Kowalczyka. Podziękowała również za wspaniałą organizację i zabawę wszystkim zaangażowanym jednocześnie życząc dalszej zabawy. Następnie podziwialiśmy występ kabaretowy Antoniego Gorgonia Gruchy oraz gwiazdy wieczoru zespołu muzycznego Rompey.  
 
Zabawę taneczną poprowadziły zespoły SYSTEM oraz VERS. Dęblińskie „Zakończenie Lata 2019” trwało do godziny 1:00, a obecni na nim mieszkańcy co było widać bawili się wspaniale.
 
Organizatorem imprezy był Urząd Miasta Dęblin oraz Miejski Dom Kultury w Dęblinie.
 
Sponsorzy: Santander Consumer Bank (oddział Dęblin).
 
Zapraszamy do obejrzenia foto galerii.  
Powrót