r. Imieniny:
logo

NOWOCZESNE NAUCZANIE ZDALNE W ZSO W DĘBLINIE

21.04.2020
Nowoczesne nauczanie zdalne w ZSO w Dęblinie Od 15 kwietnia 2020r. w ZSO w Dęblinie, wychodząc naprzeciw trudnościom związanym z prowadzeniem nauki na odległość rozpoczęliśmy pracę na platformie Microsoft Office 365.

To narzędzie bezpieczne, bezpłatnie polecane przez MEN. Aplikacją zapewniającą sprawny e-learning jest TEAMS, z którego korzysta również wiele korporacji, uczelni i firm. Można z nim pracować na laptopie, komputerze stacjonarnym, smartfonie lub tablecie, zatem dostęp do niej jest ułatwiony. Obecnie podczas nauki zdalnej coraz więcej szkół w Polsce pracuje na tej platformie.
 
Platforma  to narzędzie z szerokim spektrum możliwości. Nauczyciele, wychowawcy mają bezpośredni kontakt z klasą, można prowadzić video lub audio lekcje, zamieszczać dla uczniów różnorodne materiały i jednocześnie pomagać im w nauce poprzez,  np. podgląd pulpitu czy bieżące konsultacje. Praca na platformie umożliwia sprawdzanie wiedzy uczniów poprzez testy, tworzenie różnorodnych dokumentów i prac. Czat na platformie z powodzeniem zastępuje znane powszechnie komunikatory. Przy użyciu aplikacji Teams można także przeprowadzić radę pedagogiczną albo zebranie z rodzicami jako wideokonferencję. W jednym miejscu znajduje się wszystko, co potrzebne do pracy zdalnej w szkole. Obecna sytuacja wymogła konieczność innego, choć atrakcyjnego i postępowego podejścia do nauki. Model komunikacji online w procesie dydaktycznym jest atrakcyjną formą zwłaszcza dla uczniów, o czym świadczy duże zainteresowanie uczniów pracą w tej aplikacji. Również najmłodsi uczniowie naszej społeczności chętnie sięgają po taką formę kontaktu ze swoimi wychowawcami, za którymi niewątpliwie tęsknią.
 
Wraz z Microsoft Office 365 TEAMS wkraczamy pewnym krokiem w edukację na miarę XXI wieku, a dzięki wirtualnym spotkaniom możemy integrować się oraz zapewnić sobie poczucie wspólnoty w tych trudnych chwilach.

ZSO w Dęblinie

 
Powrót