r. Imieniny:
logo

NIECODZIENNE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO CZWARTYCH KLAS…

28.04.2020
Niecodzienne zakończenie roku szkolnego czwartych klas… Gdyby wszystko było w porządku, 24 kwietnia 2020 z Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie wszyscy maturzyści spotkaliby się w szkolnej auli z Dyrekcją, swoimi wychowawcami i nauczycielami na bardzo uroczystym podsumowaniu nauki w szkole i wręczeniu świadectw.

Były by przemówienia Dyrekcji, Władz, zaproszonych gości, młodszych kolegów. Maturzyści wysłuchali by ostatni raz brzmienia szkolnego dzwonka oraz uroczyście przekazali Sztandar Szkoły w ręce swoich następców – przedstawicieli klas trzecich…

To wszystko byłoby….. no właśnie byłoby, gdyby nie czas epidemii, z którym się zmagamy… Ten trudny dla nas wszystkich czas spowodował, że zamiast pełnej gali – spotkania online ze swoimi Wychowawcami, Dyrekcją, zamiast wypowiedzianych słów wdzięczności – pisane i wysyłane listy z podziękowaniami… Zamiast uścisków, radości ze spotkania – maseczki, rękawiczki, zachowanie odpowiedniego dystansu między sobą, wchodzenie po odbiór świadectwa pojedynczo i wręczenie świadectw, nagród i dyplomów przez uchylone okienko w szkolnej portierni.
 
Właśnie w takiej oprawie 24 kwietnia odebrali swoje świadectwa maturzyści z klasy IV technik mechanik i IV technik dróg i mostów kolejowych. W poniedziałek 27 kwietnia kolejni maturzyści z klas: IV technik informatyk i technik elektryk oraz IV technik mechanik lotniczy przyjdą po swoje cenzurki.
 
To smutne pożegnanie wyglądało niesamowicie. Uczniowie mogli zobaczyć się tylko ze swoim wychowawcą (również przybranym w maseczkę i rękawiczki) przez uchylone okienko na portierni. Pani Dyrektor Jolanta Kiebzak pożegnała się z uczniami oraz złożyła życzenia poprzez e-dziennik i stronę internetową szkoły.
 
A tak z Dyrekcją i nauczycielami żegnali się oczywiście drogą zdalną maturzyści z klasy IV Technikum dróg i mostów kolejowych:
„Szanowni Państwo,
cztery lata temu na naszej edukacyjnej ścieżce pojawiliście się Wy – Nasi NAUCZYCIELE, którzy w ważnym momencie naszego życia otworzyliście nam okno na lepszy świat…Wtedy nie byliśmy tego jeszcze tak świadomi jak jesteśmy dzisiaj….Daliście nam możliwość odkrycia swoich zainteresowań i jednocześnie daliście większe poczucie wiary we własne siły. Przekonywaliście nas, że trudności pomagają odkryć swoją siłę , która pozwala iść dalej aby zmieniać siebie i świat.
 
W imieniu nas wszystkich – uczniów klasy 4 TK - DZIĘKUJEMY z całego naszego uczniowskiego serca za trud codziennej pracy nauczyciela, za wiedzę merytoryczną i tę „życiową”, bo przecież uczymy się dla życia. Jesteśmy wdzięczni losowi za to, że postawił właśnie Was, Drodzy NAUCZYCIELE na naszej drodze. Mieliśmy szczęście, bo spotkaliśmy NAUCZYCIELI, którzy potrafili odczuwać radość z bycia z nami – swoimi uczniami – w czasie zajęć lekcyjnych, wycieczek czy innych działań, które robili wspólnie z nami…
 
I właśnie za to wszystko przesyłamy Państwu róże wdzięczności z naszych serc….
 
Uczniowie klasy 4 TK”
 
Małgorzata Radomska
 
Powrót