r. Imieniny:
logo

LAUREATKA IV REGIONALNEJ OLIMPIADY WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM

12.10.2016
Laureatka IV Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym Uczennica ZSZ nr 1 w Dęblinie Klaudia Kurek (kl. 3ta), jako jedyna z Dęblina, została dziś jedną z laureatek IV Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym na etapie powiatowym i zakwalifikowała się do szczebla regionalnego, który odbędzie się 21 października w Lubartowie.

W naszym powiecie Olimpiada ta odbywała się po raz pierwszy. Wzięło w niej udział 20 laureatów szkolnych etapów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu Ryckiego. Uczniowie którzy przystąpi lido pisania testu powiatowego nie mieli łatwego zadania. Aby się przygotować musieli zmierzyć się z trudnym i obszernym materiałem teoretycznym, obejmującym wiele zagadnień.

Celem Olimpiady jest poszerzenie wiedzy z zakresu szeroko pojętego zdrowia psychicznego, radzenia sobie z kryzysem psychologicznym lub zaburzeniami psychicznymi oraz wzrost świadomości w temacie zaburzeń psychicznych, sprzyjający lepszemu zrozumieniu ich natury i zwalczaniu stereotypów, a także wzmocnienie pozytywnego potencjału zdrowotnego w zakresie zdrowia psychicznego.

Serdecznie gratulujemy sukcesu Klaudii i jej opiekunowi dydaktycznemu p. Marzenie Teodorowicz. Mamy nadzieję na dobrą lokatę na wyższym szczeblu.

I.Z.

Powrót