r. Imieniny:
logo

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W DĘBLINIE

19.10.2016
Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie Tradycyjnie- jak co roku- 14 października 2016r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Jednak tegoroczna uroczystość połączona była z pasowaniem i ślubowaniem uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 5. Przez wiele lat było to odrębne wydarzenie, niezwykle ważne dla dzieci wstępujących w mury szkoły. Symboliczne przyjęcie w poczet wielkiej rodziny – pasowanie przez Dyrektora Romana Bytniewskiego, wręczenie legitymacji szkolnych i okolicznościowych dyplomów, a przede wszystkim ślubowanie na sztandar - odbyło się w podniosłej atmosferze, a emocje towarzyszące najmłodszym członkom społeczności ZSO uwiecznione zostały na zdjęciach przez licznie zgromadzonych rodziców i dziadków.

Tegoroczne święto to także moment ważny dla uczniów klas pierwszych Gimnazjum Nr 1 oraz Liceum Ogólnokształcącego , którzy również złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. O tej podniosłej chwili na pewno będą przypominać im pamiątkowe dyplomy ślubowania wręczane osobiście przez Dyrektora szkoły.
        
Dzień Nauczyciela to czas podziękowań dla pedagogów, wychowawców i pracowników oświaty. Słowa podziękowania przesłała Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka oraz Komendant Szkoły Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie st. chor. sztab. Paweł Jakubik. W  ciepłych słowach zwrócili  się do całej społeczności szkolnej  Przewodniczący Rady Miasta Dęblin Waldemar Chochowski oraz Przewodniczący Rady Rodziców  Wiesław Kieliszek, dziękując za trud wychowania,  kształtowania charakterów i przekazywanie wiedzy. Dzień Edukacji Narodowej to również czas nagradzania zarówno nauczycieli, jak i uczniów, którzy wyróżnili się swą pracą. Dyplomy uczniom uhonorowanym Stypendium Jana Pawła II, fundowanym  przez Burmistrza Miasta Dęblin, wręczył Waldemar Chochowski. Wyróżnieni gimnazjaliści to: A. Całus, J. Janeczek, O. Miturska, A. Szewczyk, zaś  licealiści to: K. Cupriak,  J. Olender, N. Pawłasek, K. Płowaś, A. Wiraszka i A. Zwolska. Reprezentacja stypendystów ZSO w Dęblinie – W. Dąbrowska, A. Łuczyńska, J. Pawłasek i P. Kowalska- wzięła udział w uroczystościach miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Nr 3 w Dęblinie. Podkreślić należy również  fakt, iż  Paulina Kowalska, uczennica klasy 3e Liceum Ogólnokształcącego,  otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Po wręczeniu nagrodzonym uczniom i nauczycielom okolicznościowych dyplomów rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Jaśkowskiej. Po wzruszającym  występie najmłodszych członków wielkiej rodziny szkolnej ZSO przyszła kolej na satyryczne przedstawienie scenek z życia szkoły w wykonaniu licealistów, nad którymi opiekę artystyczną sprawowała polonistka Beata Olender.  Humorystyczne skecze i piosenki wprawiły wszystkich w wyśmienity nastrój, artyści świetnie sportretowali zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Zwłaszcza rola uczennicy- prymuski zapadła wszystkim  w pamięć, gdyż wcieliła się w nią Pani Olender, jak się później okazało – w zastępstwie za chorego aktora. Z uśmiechem opuszczaliśmy salę, w której pozostali jeszcze najmłodsi uczniowie obdarowani przez rodziców słodkimi niespodziankami.

Powrót