r. Imieniny:
logo

NOWA PRACOWNIA KOMPUTEROWA W „PIĄTCE”

26.01.2021
Pracownia Sukcesywnie w ZSO w Dęblinie odbywają się remonty, w które zaangażowani są Panowie konserwatorzy. W ciągu ostatniego roku powstała nowoczesna sala zajęć ruchowych i terapii SI, zmodernizowano szatnie dla uczniów szkoły podstawowej oraz odnowiono pracownię historyczną w LO.

 

 

Teraz przyszła kolej na pracownię komputerową dla najmłodszych uczniów SP nr 5. Do tej pory uczniowie zgłębiali tajniki informatyki w niewielkiej klasie. Od zeszłego roku dzieci czekały na zmianę pracowni na większą. Późną jesienią, wykorzystując nieobecność dzieci w szkole związaną ze zdalnym nauczaniem, przeniesiono pracownię komputerową do większej, odnowionej sali. Dzięki temu można było zwiększyć ilość stanowisk komputerowych.

Wyposażenie do nowej sali informatycznej szkoła pozyskała dzięki zeszłorocznej akcji „Elektrośmieci – radość dla dzieci”. Przedsięwzięcie realizowane było dzięki zaangażowaniu rodziców. Firma recyklingowa przekazała „Piątce” 10 nowych komputerów. Wiosną 2020 roku pojawiła się nowa inicjatywa rodziców, której celem miało być zwiększenie liczby stanowisk w pracowni komputerowej dla najmłodszych. Jej pomysłodawcami byli rodzice obecnej klasy II a. W wyniku zorganizowanej akcji zebrano fundusze na zakup 5 komputerów. Zakupiono je w czerwcu i czekały na przeniesienie do nowej pracowni. Szkoła zakupiła jeszcze 3 komputery i w rezultacie obecnie nasi najmłodsi uczniowie korzystają z nowej, przestronnej pracowni komputerowej wyposażonej w 18 stanowisk.

Dziękujemy rodzicom za inicjatywę, współpracę i prosimy o wspieranie kolejnych projektów

Tekst/ foto ZSO w Dęblinie

 

Źródło: http://www.lo.deblin.pl/zso-deblin/aktualnosci-zso/1054-nowa-pracownia-komputerowa-w-piatce

 

Powrót