r. Imieniny:
logo

ZAWODOWCY Z DĘBLINA NA EUROPEJSKIM RYNKU PRACY – EDYCJA

10.03.2021
Klif W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie rozpoczęła się realizacja kolejnego projektu finansowanego w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS+ pt. „Zawodowcy z Dęblina na europejskim rynku pracy – edycja 2”.

Projekt dedykowany jest uczniom i uczennicom kształcącym się w zawodach technik elektryk i technik informatyk. Najważniejszym celem realizacji projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych i kompetencji językowych uczniów i Technikum Informatycznego i Technikum Elektrycznego naszej szkoły. Zakłada on udział w czterotygodniowych praktykach zawodowych realizowanych w irlandzkich przedsiębiorstwach specjalizujących się w branży elektrycznej lub informatycznej. W ramach projektu wsparcie otrzyma 48 uczniów/uczennic. Mobilności zaplanowane są na jesień 2021 roku oraz wiosna/lato 2022 roku.
 
Logo Erasmus+Projekt już teraz budzi duże zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły. Do rekrutacji na pierwszy wyjazd przystąpiła rekordowa liczba chętnych. Spośród nich została wyłoniona grupa 24 uczestników, po 12 z każdej specjalności. Od marca wezmą oni udział w zajęciach przygotowujących do wyjazdu. Będą to: kursu języka angielskiego, w tym języka angielskiego branżowego oraz wykorzystanie platformy wsparcia językowego OLS, przygotowanie kulturowe, przygotowanie pedagogiczno-psychologiczne.
 
Tym, którzy zostali zakwalifikowani gratulujemy i życzymy wytrwałości w przygotowaniach do wyjazdu.
 
Koordynatorzy Projektu
Marzena Teodorowicz
Artur Misiak
 
 
Link do informacji na stronie szkolnej: http://zsz1deblin.pl/art,771,erasmus-irlandia-wystartowal
Powrót