r. Imieniny:
logo

EUROWEEK

17.03.2017
EUROWEEK W dniach 28 luty - 3 marzec 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 1 w Dęblinie uczestniczyli w obozie językowym „EuroWeek-Szkoła Liderów”.

Grupa 46 uczniów pod opieką pań: Agnieszki Drwal, Katarzyny Walencik, Małgorzaty Macierzyńskiej i Beaty Sokołowskiej spędziła 3 dni w malowniczej górskiej miejscowości - Różanka.

Program „Euroweek-Szkoła Liderów” jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży szkolnej prowadzonym wspólnie  przez dwie organizacje: Fundację Euroweek i Stowarzyszenie Euroweek Szkoła Liderów. Celem uczestnictwa naszych uczniów w warsztatach i zajęciach było doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników.

Przygotowując się do wyjazdu uczniowie klas pierwszych gimnazjum nakręcili teledyski do piosenki Katy Perry ROAR będącej hymnem naszego wyjazdu.

W trakcie zajęć uczestnicy poruszali się w obrębie sześciu obszarów wiedzy niezbędnych do osiągnięcia sukcesu. Zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy z całego świata: Łotwy, Białorusi, Kenii, Indii i Filipin. Uczniowie poznali kulturę tych krajów, a poprzez gry i zabawy praktykowali posługiwanie się językiem angielskim. Razem z wolontariuszami zwiedzili również Bystrzycę Kłodzką i Kłodzko.
Pobyt w Różance minął bardzo szybko i nie było czasu na nudę. Uczniowie planują już kolejny wyjazd na obóz EuroWeek w następnym roku szkolnym.
 
Materiał przygotowały: Małgorzata Macierzyńska, Katarzyna Walencik, Agnieszka Drwal, Beata Sokołowska.
 
Powrót