r. Imieniny:
logo

QUIZ O STANACH ZJEDNOCZONYCH W SP5

28.04.2017
Quiz o Stanach Zjednoczonych w SP5 Dnia 26.04.2017r. 16 uczniów z klas 4b i 6b Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie, wzięło udział w szkolnym konkursie wiedzy o Stanach Zjednoczonych pod nazwą „Quiz o Stanach Zjednoczonych”.

Uczniowie pod opieką nauczyciela języka angielskiego Anny Opalińskiej, zmierzyli się z testem, sprawdzającym ich wiedzę na temat historii, kultury i tradycji oraz życia codziennego mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki.
 
Konkurs miał na celu rozwijanie motywacji do nauki języka angielskiego, poszerzanie wiedzy na temat Stanów Zjednoczonych oraz zachęcenie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat amerykańskiego obszaru językowego, jak również kształtowanie tolerancji i szacunku do dziedzictwa kulturowego innych narodów.
 
Konkurs był doskonałą okazją do stworzenia uczniom możliwości wykazania się wiedzą kulturową na temat Stanów Zjednoczonych. Przygotowanie do konkursu odbywało się wieloetapowo.
 
Uczniowie zostali zapoznani z wiadomościami kulturowymi, historycznymi i geograficznymi poprzez obszerną prezentację multimedialną o Stanach Zjednoczonych, następnie zgłębiali swoją wiedzę samodzielnie, poprzez czytanie tekstów kulturowych w książkach wydawnictwa Oxford University Press.
 
I miejsce w konkursie zajęła Gabriela Radomska (6B),
II miejsce - Kinga Pudło (6B),
III miejsce - Aleksandra Bomba i Mateusz Sałek (6B).
Wyróżnienie - Alicja Jakubik (4B).
 
Nagrody w konkursie ufundowało wydawnictwo Oxford. Zostaną one wręczone na uroczystości zakończenia roku szkolnego.
 
Powrót