r. Imieniny:
logo

WIZYTA NA LEKCJI KATECHEZY O. WASILEWSKIEGO – FRANCISZKANINA Z NIEPOKALANOWA

16.05.2017
Wizyta na lekcji katechezy o. Wasilewskiego – franciszkanina z Niepokalanowa W dniu 11 maja 2017r. Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie odwiedził misjonarz o. franciszkanin Dominik Wasilewski. Podczas lekcji katechezy opowiadał o życiu misjonarskim w Afryce. Posłanie misjonarskie ojciec sprawuje od 1971 roku.

W tym czasie przebywał w Zambii (13 lat), Kenii (4 lata) i Tanzanii (29 lat). Ojcowie franciszkanie prowadzą w Afryce 4 misje, gdzie mają 4 przedszkola, jedną szkołę podstawową i jedną średnią. Łączna liczba podopiecznych to 1500 dzieci i młodzieży. Obecnie ojciec pracuje w Dar es Salaam, jako pomocnik przełożonego w parafii w szkole.

Uczestniczący w katechezie uczniowie chętnie zadawali pytania m.in. pytali o relacje katolików z muzułmanami w Tanzanii, o różnego rodzaju zagrożenia na misjach. Okazuje się, że społeczności o różnych przekonaniach religijnych żyją w pokoju, a największymi zagrożeniami są panujące w Afryce choroby – malaria, cholera, gruźlica, ameba.

Na zakończenie lekcji ojciec udzielił błogosławieństwa obecnym i pożegnał słowami wypowiedzianymi w języku suahili „TUMSIFU YESA KRISTA MILELE AMIHA” – „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”.

 

Powrót