r. Imieniny:
logo

ETWINNING – LIVE MEETING

08.06.2017
eTwinning – live meeting
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Gimnazjum nr 1, po raz pierwszy, wzięli udział w projekcie eTwinning zatytułowanym Europe Day May 9th. Przy wsparciu nauczycielek: Pani Beaty Sokołowskiej i Małgorzaty Macierzyńskiej, uczestnicy projektu przygotowywali materiały o swoim regionie oraz najistotniejsze informacje prezentujące nasz kraj, tradycję i kulturę.

 

Jednym z wyzwań, jakiego podjęli się nasi uczniowie, był wywiad z Panią Burmistrz Beatą Siedlecka, przeprowadzony przez Justynę Miciul i Szymona Kolka – uczniów klasy I gimnazjum, na temat organizacji i funkcjonowania Urzędu Miasta i Gminy w Dęblinie.

Materiały zgromadzone i opracowane przez uczniów były systematycznie zamieszczane w Internecie na platformie eTwinning, co pozwalało innym uczestnikom projektu, z krajów takich jak: Hiszpania, Turcja, Włochy czy Słowenia, poznawać nasz przepiękny kraj oraz jego tradycję i kulturę.

Kulminacją całego przedsięwzięcia było live meeting – konferencja online, która odbyła się 30 maja, a w której uczestniczyli nasi uczniowie i uczniowie z Hiszpanii. Niezapomniane przeżycia związane z możliwością kontaktu z innym krajem, porozumiewanie się w języku angielskim  długo będą  towarzyszyły naszym uczniom i z pewnością zmotywują ich do dalszej nauki, nie tylko języka obcego, ale również historii czy geografii, aby lepiej poznać i zrozumieć świat.

Pytaniom o następny projekt nie było końca, ale to będzie możliwe dopiero w następnym roku szkolnym, bo przed nami wakacje, może właśnie w jednym z europejskich krajów.

Udanych wakacji!

Uczniowie:
kl.5b, 6a, Ia,b gim.,
Nauczycielki:
Beata Sokołowska, Małgorzata Macierzyńska
 
Powrót