r. Imieniny:
logo

WYCIECZKA DO BRUKSELI

14.09.2017
WYCIECZKA DO BRUKSELI W dniach 3 - 7 września drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 wyjechała na wycieczkę do Brukseli. Wycieczka stanowiła nagrodę za zwycięstwo w konkursie "Twoje europejskie wyzwanie" dla Weroniki Paciorek z klasy 2 tk oraz Dawida Surmacza i Krystiana Pikuły z klasy 2 te. Opiekunem wycieczki była pani Małgorzata Więsek.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję wyjechać także do Brugii określanej Wenecją Północy lub flamandzką Wenecją, gdzie zobaczyli prawdziwe "perełki" średniowiecznej architektury oraz mieli okazję podziwiać uroki tego miasta, podróżując łódkami po brugijskich kanałach.
W Brukseli natomiast uczniowie zobaczyli charakterystyczne symbole miasta: Manneken Pis (siusiający chłopiec) oraz Grand Place, który jest zaliczany do trzech najpiękniejszych rynków w Europie (obok placu Czerwonego w Moskwie i Placu Świętego Piotra w Watykanie), a od roku 1998 należy do obiektów Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Ostatnim elementem programu wycieczki było natomiast zwiedzanie Parlamentu Europejskiego wraz z salą plenarną. Przewodnikiem podczas zwiedzania Parlamentu był pan Krzysztof Hetman - Poseł do Parlamentu Europejskiego, który w bardzo ciekawy i interesujący sposób opowiadał o pracy i roli Parlamentu oraz specyficznym charakterze swojej pracy.

Powrót