r. Imieniny:
logo

EPILOG ERASMUS+ W ZSZ NR 2 W DĘBLINIE

20.09.2017
Epilog Erasmus+ w ZSZ nr 2 w Dęblinie 15 września 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Debiutanci na europejskim rynku pracy” współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Wzięli w niej udział Starosta Powiatu Ryckiego Pan Stanisław Jagiełło, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rykach Pan Piotr Gałkowski, dyrektorzy i uczniowie gimnazjów, przedstawiciele pracodawców z terenu powiatu ryckiego, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie.

Uczestnicy projektu przedstawili przebieg swojej praktyki zawodowej w Portugalii, bogaty  program kulturowy oraz  nabyte umiejętności zawodowe.

Podczas spotkania wypowiedzieli się na temat wpływu europejskiego rynku pracy na edukację:

”Dzięki wyjazdowi zyskaliśmy świadomość swoich mocnych i słabych stron, poznaliśmy świat nie jako pełen zagrożeń i niebezpieczeństw, ale jako dający możliwości kształcenia młodych ludzi chcących osiągnąć sukces w przyszłości.”

Kamil Kozioł

„Kontakty z  rówieśnikami i współpracownikami dały mi możliwość rozwijania kompetencji międzykulturowych, budowania postawy otwartości i tolerancji. Umiejętności te pozwoliły mi w lepszym stopniu wykorzystywać możliwości i potencjał tych kontaktów. Poznając ludzi prezentujących odmienne kultury jednocześnie odkrywałem siebie samego, uświadomiłem sobie własne granice i poznałem swoje przekonania na temat innych kultur.”

Oskar Domański

„Z dnia na dzień wzbogacałam swoje słownictwo z zakresu języka angielskiego, czułam się bardziej swobodnie. Uwierzyłam w siebie i swoje możliwości. Zdałam sobie sprawę, że jeśli chcę zmienić coś w swoim życiu, przeżyć niesamowitą, emocjonującą przygodę, stawić czoła nowym wyzwaniom, to dobra znajomość języka obcego z pewnością ułatwi mi osiągniecie tego celu.”

Monika Szkit

„Erasmus zmienił wiele w moim życiu i z pewnością uwzględnię go w CV mając nadzieje, że mój przyszły pracodawca weźmie to pod uwagę. Myślę, że każdy powinien mieć szansę odbycia takich praktyk.”

Kasia Juścińska

Starosta Powiatu Ryckiego pogratulował szkole realizacji projektu i wraz z panią  dyrektor  Gabrielą Wojdat wręczył jego uczestnikom certyfikaty Europass Mobilność określające umiejętności nabyte przez uczniów podczas praktyki zawodowej w Portugalii, zwiększające ich konkurencyjność na europejskim rynku pracy.

Powrót