r. Imieniny:
logo

Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

03.11.2017
Z wizytą u strażaków 20 października br. uczniowie klasy II SP nr 5 odwiedzili strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Rykach.

Dzieci miały okazję poznać z bliska pracę strażaków, obejrzeć wozy strażackie i ich wyposażenie, a nawet wejść do jednego z nich. Duże emocje wywołał dźwięk syreny alarmowej, widok strażaka zjeżdżającego po ześlizgu oraz obserwacja próby gaszenia pożaru pianą. Każdy uczeń przymierzył hełm strażacki i wzniósł się na podnośniku ratowniczym, umieszczonym na jednym z samochodów strażackich. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania strażaka o trudnej i odpowiedzialnej pracy druhów, akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz o tym, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, wypadku lub pożaru. Utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 oraz innych służb ratunkowych i ogólny numer ratunkowy – 112. Zadeklarowały również, że w przyszłości chciałyby zostać strażakami.

Dziękujemy serdecznie pracownikom Państwowej Straży Pożarnej w Rykach za miłe przyjęcie i cierpliwość podczas naszej wizyty oraz tacie naszego kolegi panu Waldemarowi Rybakowi za zorganizowanie wycieczki, która dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń.

 

Autor: Katarzyna Jaśkowska.

 

 

Powrót