r. Imieniny:
logo

SZANOWNI PAŃSTWO! W GRUDNIU 2017 ROKU BĘDZIEMY ŚWIĘTOWAĆ JUBILEUSZ PIĘĆDZIESIĘCIOLECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 IM. BOHATERÓW LOTNICTWA POLSKIEGO W DĘBLINIE.

10.11.2017
Szanowni Państwo!
W grudniu 2017 roku będziemy świętować jubileusz pięćdziesięciolecia Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Dęblinie.
Z dokumentów wynika, że budowa Czwórki została rozpoczęta w 1966 roku. W szkolnej kronice można znaleźć informację o tym, że 26 listopada 1966 roku został w fundamenty szkoły wmurowany akty erekcyjny, a 9 grudnia 1967 roku „Komitet Budowy Szkoły Podstawowej nr 4 Dęblin – Masów przekazał nowy budynek szkolny dzieciom i młodzieży garnizonu lotniczego i osiedla Masów”. W miarę upływu lat budynek z 1967 roku był już zbyt mały i dlatego podjęta została decyzja o rozbudowie szkoły, a w 1989 roku uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny w nowej szkole.

W swojej pięćdziesięcioletniej historii Czwórka miała sale w różnych miejscach na osiedlu Lotnisko. Zmieniała nazwy, przeżywała dzielenie i łączenie szkół i placówek wchodzących w jej skład. Od 1 września 2017 roku nasza szkoła jest znowu Szkołą Podstawową nr 4. W zasadzie od początków istnienia naszej placówki ważne było dla wszystkich pracujących w niej osób to, żeby młodzi ludzie zyskali możliwie jak najwięcej -  mnóstwo umiejętności i wiedzy, jak te umiejętności wykorzystać w kolejnych latach życia. Przez okres pięćdziesięciu prawie lat mury szkoły opuściło wiele osób,  które z pewnością niejednokrotnie wspominały dzieciństwo i naukę w naszej szkole. Mamy wśród naszych absolwentów prawników, lekarzy, żołnierzy, księży, muzyków, pisarzy, nauczycieli, a przede wszystkim dobrych i odpowiedzialnych ludzi.

Gdy w 1995 roku zaczynałam pracę w Czwórce, nie przypuszczałam, że będę miała zaszczyt świętować jubileusz szkoły pełniąc funkcję dyrektora. Obejmując to stanowisko przejęłam także wypracowane przez moich poprzedników dobre imię Szkoły.  Dziękuję dyrektorom, wicedyrektorom, nauczycielom, pracownikom za starania i zaangażowanie, dzięki którym Czwórka zyskała dobre imię wśród mieszkańców naszego osiedla i naszego miasta.

Szkoła to przede wszystkim uczniowie – ci obecni i ci, którzy ukończyli Czwórkę wcześniej.  Lata podstawówki były czasem nauki i pracy, ale także czasem wycieczek, wyjazdów do teatrów, kin, na łyżwy, wspólnych dyskotek, świętowaniem ukończenia szkoły i walką, żeby nauczyciel nie zorientował się, że uczniowie wiedzą, że nic nie wiedzą. I chociaż nie zawsze było idealnie, to z biegiem czasu zamazywały się złe chwile, a te dobre nadal są wyraźne….


Szanowni   Państwo,

zapraszam do udziału w uroczystości z okazji Jubileuszu Pięćdziesięciolecia Szkoły Podstawowej nr 4 im.  Bohaterów Lotnictwa Polskiego; zapraszam do Czwórki 7 grudnia 2017 r.

W tym dniu zaplanowaliśmy:

godz. 10.00  Msza Św. w kościele garnizonowym.

od godz. 11.00 wpisy do księgi pamiątkowej jubileuszu.

godz.  12.00 spotkanie absolwentów z wychowawcami klas, zwiedzanie szkoły, lekcje dla chętnych.

godz.  14.00 uroczystość w sali gimnastycznej.

godz. 16.00 poczęstunek dla gości.


Elżbieta Trzaskowska
dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Dęblinie

 

Szanowni Państwo! W grudniu 2017 roku będziemy świętować jubileusz pięćdziesięciolecia Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Dęblinie.

Powrót