r. Imieniny:
logo

MATURZYŚCI Z OGÓLNIAKA W CZĘSTOCHOWIE

23.11.2017
Maturzyści z OGÓLNIAKA w Częstochowie Jasna Góra przez cały rok przyciąga pątników, którzy pragną powierzyć swoje intencje w ręce Matki Bożej. To Sanktuarium Maryjne jest drogie sercu każdego Polaka, słynie z cudów i wielu ludzi przybywa tu, aby prosić o łaski przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani.

Tradycją LO im. 15 P.P. „Wilków” jest pielgrzymowanie klas maturalnych do Częstochowy. Oczywistym powodem tej pielgrzymki jest zawierzenie powodzenia egzaminu dojrzałości Matce Boskiej. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się 8 listopada.

Program pielgrzymki obejmował modlitwę i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie ( miejsce to niesamowicie nas uduchowiło) oraz mszę świętą w Kaplicy Matki Boskiej na Jasnej Górze. Uczniowie przed obliczem Czarnej Madonny prosili o dary Ducha Świętego na okres egzaminów maturalnych, ale również o opiekę w dalszym życiu.

Udział maturzystów w pielgrzymce dał nam okazję do wspólnej refleksji nad dorosłością i przyszłymi wyborami. Oby czas modlitwy dał nam siłę i motywację do pozytywnego działania.

Wiktoria Kozuń, kl. 3B LO

Powrót