r. Imieniny:
logo

GOŚCIE Z UNIWERSYTETU ABERYSTWYTH W LO

05.12.2017
Goście z Uniwersytetu Aberystwyth w LO Niewiele osób wie, iż rekrutacja na studia w UK rusza wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w polskich szkołach.

W murach naszego liceum w dniu 27 listopada br. gościliśmy przedstawicieli najstarszej brytyjskiej uczelni wyższej, jaką jest Uniwersytet Aberystwyth w Walii. Absolwentem tej uczelni jest m.in. książę Karol, który sprawował także przez wiele lat funkcję jej rektora. Warto podkreślić, że nasza absolwentka Wiktoria Nosowska studiuje w Aberystwyth na kierunku DRAMA, THEATRE, FILM AND TELEVISION STUDIES. Uczelnia posiada w swojej ofercie dużo atrakcyjnych kierunków, których nie ma w polskich uniwersytetach, np.: genetyka, prawo i kryminologia, inżynieria oprogramowania, języki współczesne, język angielski i kreatywne pisanie.
Czesne za studia pokrywa rząd brytyjski, który zagwarantował, że mimo Brexitu studenci z Unii Europejskiej rozpoczynający rok akademicki we wrześniu 2018r. otrzymają całkowite dofinansowanie nauki. Koszty jakie pokrywają studenci, to opłaty za akademik i wyżywienie. Opłaty te zbliżone są do tych, jakie ponoszą studenci uczący się w Warszawie. Rząd Walii zapewnia także studentom pożyczki bez oprocentowania komercyjnego, które czasem są nawet umarzane. Program studiów nie jest przeładowany, bo wynosi od 10 do 15 godzin tygodniowo. Można wybrać tzw. modules, czyli przedmioty według zainteresowań. W czasie wolnym można dokształcać się w bibliotece lub podjąć pracę zarobkową, aby być niezależnym od pomocy finansowej ze strony rodziców. Uczelnia gwarantuje swoim studentom stypendia socjalne i naukowe. Studia w Walii są atrakcyjne również ze wzglądu na walory krajoznawcze, bazę naukowo-techniczną, kampus i bezpieczeństwo.
Aby zostać studentem tej prestiżowej uczelni nie trzeba posiadać certyfikatów językowych ani zdawać egzaminów wstępnych. Wśród kryteriów decydujących o przyjęciu do Prifysgol Aberystwyth University są wyniki egzaminu maturalnego: 80% przynajmniej z jednego z przedmiotów na poziomie podstawowym, 65% z dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym oraz 90% z egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym i 65 % z rozszerzenia.
Więcej informacji o studiach w Walii oraz pomoc w procesie aplikacyjnym można uzyskać korzystając z doradztwa Open Future School (www.openfutureschool.pl), przez FB (facebook.com/ AberystwythUniversityInternational), TT( twister.com/aberauni_Intl) lub YT (youtube.com/user/aberystwythuni).
Jeśli jesteś kreatywny, przebojowy, otwarty na świat i ludzi oraz żądny przygód spróbuj swoich sił, aplikuj już teraz na tę uczelnię. A potem już tylko solidnie się przygotuj, aby uzyskać jak najwyższy wynik na egzaminie maturalnym. Powodzenia!
Monika Busz
 
 
Powrót