r. Imieniny:
logo

EKONOMIŚCI W WARSZAWIE

20.12.2017
Ekonomiści w Warszawie 11 grudnia bieżącego roku klasy I i II Technikum Ekonomicznego ZSZ nr 2 w Dęblinie uczestniczyły wraz z opiekunkami A. Wiśniewską i E. Świątkowską w wycieczce do Warszawy.

Z Dęblina wyjechaliśmy tuż przed 8.00. Po dotarciu do stolicy udaliśmy się na zwiedzenie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie obejrzeliśmy prezentację dotyczący podstawowych zagadnień związanych z GPW. Dowiedzieliśmy się wielu praktycznych rzeczy, m.in. co oznacza skrót WIG, WIG 20, jakie spółki wchodzą w skład WIG 20. Okazało się, że wiele informacji jest nam znanych, lecz nie do końca byliśmy świadomi czym zajmują się poszczególne firmy. Dzięki temu mamy wiedzę o na największych spółkach giełdowych z branży paliwowej czy ryku kapitałowego.

Następnie, w samo południe udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum wzbudziło na nas ogromne wrażenie. Jego bijące serce i odgłosy bombardowania tworzyły wyjątkową atmosferę. Podziwialiśmy wspaniałe ekspozycje, mogliśmy dotknąć prawdziwej broni, przeszliśmy przez kanały, obejrzeliśmy film „Miasto ruin” w technice 3D oraz mnóstwo innych ciekawych rzeczy związanych z powstaniem. Mogliśmy skompletować „kartki z kalendarza” opisujące poszczególne dni powstania warszawskiego, które z pewnością przydadzą się podczas nauki historii. Ciekawostki opowiadane przez przewodnika pozwoliły nam zapamiętać wiele ważnych nazwisk, dat i faktów, które sprawiły, że w naszej pamięci muzeum to wyjątkowe wyjątkowym miejscem. Podczas wycieczki nie mogło zabraknąć części rozrywkowej. Z muzeum udaliśmy się do galerii Arkadia, gdzie w klimacie świątecznym mogliśmy zjeść ciepły posiłek i zrobić zakupy prezentów bożenarodzeniowych. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

klasa 2 TE/TO

 

Powrót