r. Imieniny:
logo

SPÓŹNIONE MIKOŁAJKI

20.12.2017
SPÓŹNIONE MIKOŁAJKI 15 grudnia 2017r. klasy 4a i 4b ze SP nr 5 wraz z wychowawczyniami udały się do kina Sybilla w Puławach. Wycieczka odbył się w ramach nieco spóźnionych MIKOŁAJEK.

Początkowo mieliśmy zobaczyć film „Coco”, ale demokratyczną większością zdecydowaliśmy się na najnowszą część kultowej sagi „Gwiezdne wojny - Ostatni Jedi”. Film miał premierę 13 grudnia, a do kin wszedł dzień później. Byliśmy podekscytowani, ponieważ mogliśmy zobaczyć najnowszą produkcję Lucasfilm tuż po premierze.

W odległej galaktyce spędziliśmy aż 150 minut i nie czuliśmy wcale upływu czasu. Wrażenie robi warstwa dźwiękowa, słychać co jakiś czas motyw przewodni, a dynamiczne tony niemalże wgniatają w fotel. „Ostatni Jedi” to przede wszystkim uczta dla oka. Gra świateł, barw i efekty specjalne są wyśmienite zwłaszcza, gdy ogląda się film w technologii 3D. W tej części Star Warsów pojawiają się „słodziaki” – galaktyczne zwierzaki, kryształowe lisy, czy stworek Porg. Warto wybrać się na Star Wars -The Last Jedi i zobaczyć ulepszone świetlne miecze, walkę dobra ze złem i ponownie spotkać kultowych bohaterów: mistrza Yodę, Luke Skywalkera, Leię, Czubakę, C-3PO, R2-D2. Pozdrawiamy panią pilot naszej wyprawy p. Agatę Osikę – Kucharską. A wszystkim fanom Star Wars życzymy: „Niech moc będzie z Wami” 

Monika Busz

Kinga Jakubik

Powrót