r. Imieniny:
logo

SPOTKANIE UCZNIÓW ZSO W DĘBLINIE ZE STYPENDYSTĄ POLSKO-AMERYKAŃSKIEJ KOMISJI FULBRIGHTA

31.01.2018
Spotkanie uczniów  ZSO w Dęblinie ze stypendystą Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta Panie Małgorzata Macierzyńska i Beata Sokołowska od kilku lat współpracują z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta i organizują spotkania młodzieży z jej stypendystami w American Corner Lublin. Tym razem przedstawiciel tej instytucji skorzystał z zaproszenia i przyjechał do naszej szkoły.

Stypendysta Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta Amerykanin prof. Chad Austin i przedstawicielka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego pani Elżbieta Mikos-Skuza spotkali się z tegorocznymi maturzystami i delegacjami klas liceum. Pan profesor przedstawił uczniom zasady studiowania w USA. Pani Elżbieta Mikos-Skuza opowiedziała o możliwościach studiowania na UW. Nasi goście przygotowali swoje prezentacje w języku angielskim, używali go również do komunikacji z uczniami.

Po spotkaniu z młodzieżą pan prof. Chad Austin i pani Elżbieta Mikos-Skuza rozmawiali z dyrektorem szkoły panem Romanem Bytniewskim o dalszej współpracy naszej placówki z Komisją Fulbrighta i UW. Mamy nadzieję, że zaowocuje ona podjęciem nauki w tej warszawskiej uczelni lub wyjazdem naszych absolwentów na studia do USA.

Małgorzata Macierzyńska i Beata Sokołowska

http://www.lo.deblin.pl/zso-deblin/aktualnosci-zso/574-spotkanie-uczniow-zso-w-deblinie-ze-stypendysta-polsko-amerykanskiej-komisji-fulbrighta

 

 

 

Powrót