r. Imieniny:
logo

ACH, CÓŻ TO BYŁ ZA BAL…!

16.02.2018
Ach, cóż to był za bal…! 20 I 2018 roku w restauracji „Wyspa Wisła” w Stężycy odbył się bal studniówkowy, który zaszczycili swą obecnością – władze miasta Dęblina i powiatu Ryki, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Dęblinie, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, dyrekcja i nauczyciele ZSO w Dęblinie oraz rodzice tegorocznych maturzystów.

„Ta chwila czarowna głębią nocy,

szaleństwem fioletu,

srebrna bladym świtem

niech zawsze trwa”. (J. Feelling Bekonnte)

 

Młodzi, piękni, radośni bohaterowie sobotniego wieczoru – uczniowie klas maturalnych – zaprezentowali przepiękne tańce do melodii z „Czasu honoru” i poloneza z filmu ,,Pan Tadeusz”.

Po tej wzruszającej części uroczystości głos zabrali: Pan Roman Dariusz Bytniewski- dyrektor ZSO w Dęblinie, Pani Beata Siedlecka- burmistrz miasta Dęblina, Pan Stanisław Włodarczyk- wicestarosta powiatu ryckiego i Pan Waldemar Chochowski- przewodniczący Rady Miasta. W pięknych słowach podkreślili niezwykłość i czar tej nocy, życzyli maturzystom niezapomnianych wrażeń oraz oczywiście zadanego egzaminu dojrzałości. W imieniu rodziców Pani Marzena Frączek podziękowała dyrekcji szkoły i nauczycielom za ich pracę i życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. Przedstawiciele uczniów klas 3. dołączyli się do tych podziękowań i życzeń.

Wyczekiwaną częścią wieczoru był program artystyczny, w którym uczniowie ukazali, jak wielką sympatią darzą swych nauczycieli. Sztuką jest pokazać śmiesznie, a jednocześnie taktownie sytuacje z lekcji i charakterystyczne cechy prowadzących je. Ogólny aplauz wzbudziła ostatnia część przedstawienia – taniec Aborygenów w wykonaniu mężczyzn z klasy 3 a.

A potem już trwała wspaniała, radosna zabawa do świtu. Chciało się zatrzymać czas !.

Ten wieczór nie byłby tak piękny, gdyby nie wychowawczynie klas maturalnych. Panie Maria Komorzycka i Monika Krukar, nie szczędząc swego czasu, przygotowały wraz z uczniami i rodzicami uroczystość, której styl i klasa były niezaprzeczalne.

Beata Olender

Link:  http://www.lo.deblin.pl/aktualnosci-liceum/582-ach-coz-to-byl-za-bal

 

Powrót