r. Imieniny:
logo

EUROWEEK 2018

26.02.2018
EuroWeek 2018 Uczniowie Szkoły Podstawowe jnr 4 w Dęblinie z klas gimnazjalnych pod opieką wychowawców, pani Katarzyny Dybalskiej, pana Andrzeja Paproty, pani Bożeny Słapek i pani Violetty Gawyjołek w dniach 12-16. 02. 2018 r. uczestniczyli już po raz czwarty w projekcie EuroWeek. Jest to program edukacyjny dla dzieci i młodzieży, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego. Ponadto program rozwija inteligencję, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Tegoroczne zajęcia odbywały się w malowniczo położonej miejscowości Długopole Zdrój w Kotlinie Kłodzkiej.

EuroWeek jest prowadzony przez wolontariuszy z całego świata, którzy mają za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do międzynarodowej współpracy. W tym celu wolontariusze przekazują informacje z zakresu historii, ekonomii, turystyki, kultury oraz mieszkańców i tradycji swoich krajów w sposób interaktywny, jak również bardzo osobisty, a co za tym idzie, niezwykle przystępny, co sprzyja zapamiętywaniu i rozumieniu poruszanych zagadnień. W celu podniesienia umiejętności społeczno-komunikacyjnych uczestników, program EuroWeek otwiera przestrzeń do rozwijania poczucia pewności siebie poprzez zróżnicowane zadania, mające na celu integrację grupy i budowanie teamu, a także poprzez warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne oraz dyskusje grupowe z wolontariuszami. Dodatkowo, aby podnieść sprawności intelektualne i kreatywność uczestników, program obejmuje różnorodne warsztaty i zadania z zakresu rozwiązywania problemów, zarządzania grupą, kreatywności, zarządzania projektami, debat, uchodźstwa, stereotypów, porównań tematycznych i wielu, wielu innych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty.

W drodze powrotnej uczniowie z Czwórki zwiedzali Wrocław. Podczas oglądania Panoramy Racławickiej odbyli niezapomnianą lekcję historii.

Katarzyna Dybalska

Powrót