r. Imieniny:
logo

ZAJĘCIA OTWARTE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM W CZWÓRCE – 7 MARCA 2018 R.

12.03.2018
Zajęcia otwarte w oddziale przedszkolnym w Czwórce – 7 marca 2018 r. Źródłem wiedzy na temat żywienia i stylu życia są obecnie dla dzieci reklamy telewizyjne, które nie podają rzetelnych informacji na temat przedstawionych artykułów. Dzieci są również bardzo podatne na reklamy w postaci kolorowych opakowań, gadżetów dodawanych do produktów – producenci wszelkimi sposobami starają się przyciągnąć młodego konsumenta. Należy zatem dołożyć wszelkich starań, aby pomóc dzieciom zdobywać wiedzę w zakresie właściwych wyborów żywieniowych, aby chipsy lub pączek, batonik i butelka słodzonego napoju nie zastępowały drugiego śniadania.

W oddziale przedszkolnym prowadzonych jest wiele działań promujących racjonalne odżywianie i właściwy styl życia. Do akcji włączają się rodzice.  Jednym z takich działań były zajęcia otwarte w oddziale przedszkolnym, na które zaproszono przedszkolaków i ich rodziców. Dzieci zdrowolotem (chusta animacyjna) odbyły podróż do niezwykłej krainy. Żeby się tam dostać, musiały pokonać wiele niebezpieczeństw: przelecieć nad krainą potwora, wykazać się znajomością kolorów, rozwiązać kilka zadań i wziąć udział w różnych konkurencjach. Przejście przez tajemniczą bramę poprzedzało zdobycie i dmuchanie czarodziejskiego piórka. Tajemnicza kraina okazała się Białą Krainą, w której powitała dzieci Cukrowa Wróżka. Po rozwiązaniu kilku zagadek tekstowych, smakowych i dotykowych dzieci mogły zwiedzić Biała Krainę. Cukrowa Wróżka powiedziała dzieciom, że w jej krainie wszystko jest słodkie lub słone i, niestety, nie wszyscy są szczęśliwi. Dzieci próbowały zgadnąć, dlaczego tak się dzieje.  Wymieniały również produkty, w których ukrywają się cukier i sól. Następnie robiły proste doświadczenia: nalewały wodę, sypały sól i mieszały.

Dzieci pożegnały się z Cukrową Wróżką wspólnym tańcem i wróciły zdrowolotem  z Białej Krainy.

Biała Kraina powstała  dzięki pracy pani Anny Szymańskiej, pracowników szkoły, uczniów klasy IIIa gimnazjum, a w niezwykłą podróż zdrowolotem dzieci były zabrane przez panią Małgorzatę Ogorzałą, realizującą projekt Fundacji BOŚ.

Małgorzata Ogorzał

Powrót