r. Imieniny:
logo

SZKOLENIE – ETWINNING W ZSO W DĘBLINIE

14.03.2018
SZKOLENIE – ETWINNING W ZSO W DĘBLINIE 8 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie odbyło się interesujące szkolenie na temat eTwinning – partnerstwo szkół. Szkolenie poprowadziła pani Edyta Borowicz-Czuchryta, na co dzień nauczycielka języka angielskiego. Trafiła ona do naszej szkoły na zaproszenie: Beaty Sokołowskiej i Małgorzaty Macierzyńskiej.

Uczestnikami szkolenia  byli  nauczyciele różnych przedmiotów, nie tylko języka angielskiego, ale również historii, informatyki, języka polskiego, matematyki czy edukacji wczesnoszkolnej. Gościliśmy nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Rokitni oraz z Zespołu Szkół nr 3 w Dęblinie.

Każdy  z uczestników mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Dla jednych mogło to być realizowanie projektów edukacyjnych z innymi szkołami w kraju i za granicą na platformie jaką oferuje eTwinning, i dzięki której nauczyciele oraz uczniowie  z krajów europejskich, komunikują się, współpracują, realizują projekty   … i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.  

Wśród niektórych uczestników szkolenia niemałe zainteresowanie  wzbudziło zagadnienie używania narzędzi ITC i możliwość ich wykorzystania zarówno w projektach eTwinning,  jak i codziennej praktyce szkolnej. Mowa była m.in. o Padlecie, Word art., Animoto, Fotofancy i innych.

Duże zainteresowanie wzbudziły wśród obecnych Ozoboty i programowanie za ich pomocą. Te mini roboty wykorzystywane są do nauki programowania w edukacji wczesnoszkolnej. Programowanie jest także priorytetem wskazanym przez MEN.  Ozoboty mogą nam w tym pomagać.

Szkolenie zyskało uznanie ze strony uczestników ze względu na umiejętności praktyczne, miłą atmosferę i rzeczowość prowadzącej.

Małgorzata Macierzyńska i Beata Sokołowska

Powrót