r. Imieniny:
logo

DNI OTWARTE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

23.03.2018
Dni Otwarte w Szkole Podstawowej nr 2 15 marca 2018 r. naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście. Byli to rodzice, których dzieci w przyszłym roku szkolnym zostaną uczniami naszej szkoły. Oczywiście towarzyszyli im sami zainteresowani, czyli przyszłoroczni zerówkowicze i pierwszoklasiści.

 

Spotkanie rozpoczęło się o godz.16.30 na sali gimnastycznej. Pan dyrektor Sławomir Ojrzyński powitał gości, zapoznał rodziców z ofertą dydaktyczną i wychowawczą placówki . W następnej kolejności uczniowie kl. II, pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Wojczakowskiej- Bondel, przedstawili ciekawy występ artystyczny. Zaprezentowali w nim swoje ogromne talenty recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Wszyscy zgromadzeni mogli jeszcze raz podziwiać pokaz laureatów I-edycji szkolnego konkursu Mam Talent (organizowanego w naszej szkole z okazji pierwszego dnia wiosny): były to uczennice kl. IIa – Emilia Kania, kl. IIIa- Ania Łubianka, kl. IVa- Natalia Kania oraz uczennica kl. Va- Zuzanna Kania. Swój talent muzyczny zaprezentowała uczennica kl. 6 Natalia Gadowska, wykonując na skrzypcach koncert D-dur-  Oskar Rieading. Wystąpienia artystyczne zakończyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy 0. W pięknych strojach pod okiem wychowawczyni p. Małgorzaty Banaś zatańczyli krakowiaka.

Po części artystycznej przyszli uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły. Towarzyszyły im p. Hanna Kuchnio i p. Wioletta Olszak oraz postacie z bajek, w które wcieliły się uczennice z kl.VII. Zarówno dzieci jak i ich rodzice mieli możliwość zapoznania się z warunkami, w jakich uczą się nasi uczniowie. Obejrzeli: świetlicę, sale lekcyjne, pracownię komputerową i bibliotekę szkolną. Podczas podróży po szkole zainteresowani mogli obejrzeć pokaz slajdów „Z życia szkoły”. Chętnie odpowiadaliśmy na wszystkie pytania. Kolorowe, nowoczesne pracownie, uśmiechnięci nauczyciele oraz wyjątkowa atmosfera tego spotkania sprawiły, że dzieci doskonale się bawiły. Na zakończenie spotkania w bibliotece szkolnej czekała na naszych gości słodka niespodzianka.

Cieszymy się, że rodzice opuszczali szkołę spokojni o to, że ich pociechy będą uczyć się w dobrych warunkach i pod dobrą opieką. I chyba udowodniliśmy, że szkoła nie jest taka straszna... Dziękujemy wszystkim za przybycie, a dzieciom, które w przyszłym roku staną się uczniami, życzymy, aby ta szkoła była dla nich miejscem, w którym poczują się jak w domu.


http://www.sp2deblin.szkolnastrona.pl/index.php?p=new&idg=mg,1&id=250&action=show

Kowalczyk Izabela

 

 

 

Powrót