r. Imieniny:
logo

„FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁ” W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

23.03.2018
„FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁ” w Szkole Podstawowej nr 2 Pasieka „Boża Iskierka” przygotowała zajęcia „Fascynujący świat pszczół”, których autorem jest Mistrz Pszczelarstwa Aleksander Rębacz.

Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 dnia 18.03.2018 r., kiedy to odwiedził nas p. P. Kobuz - pszczelarz UMCS w Lublinie, specjalista w dziedzinie pszczół. W bardzo serdecznej atmosferze dzieci dowiedziały się o życiu tych pracowitych owadów, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Zaproszony gość przybył do nas w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym ulu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę, dłuto i odsklepiacz widelcowi. W sposób bardzo ciekawy i obrazowy opowiadał uczniom klas 0 - III o życiu i zwyczajach pszczół. Na koniec była wspólna konsumpcja kanapek z miodem. Każde dziecko wykonało własnoręcznie świeczkę z wosku pszczelego. Spotkanie zakończyło się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.

Zdecydowanie były to niestandardowe zajęcia, które działając na wszystkie zmysły słuchaczy, na długo pozostaną w ich pamięci.

http://www.sp2deblin.szkolnastrona.pl/index.php?p=new&idg=mg,1&id=249&action=show

Kuchnio Hanna, Kowalczyk Izabela

Powrót