r. Imieniny:
logo

HARCERSKA GRA TERENOWA „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI, ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI”

23.03.2018
Harcerska Gra Terenowa „Żołnierze Wyklęci, Żołnierze Niezłomni” 11 marca 2018r. ośmioosobowy patrol składający się z harcerzy 20 i 21 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku działający w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dęblinie uczestniczył w Harcerskiej Grze Terenowej „Żołnierze Wyklęci, Żołnierze Niezłomni” zorganizowanej w Stężycy.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Komenda Hufca ZHP w Rykach, Dębliński Szczep ZHP „Feniks”, 38 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska w Stężycy i Szkoła Podstawowa w Stężycy.

Każdy uczestnik działał pod pseudonimem, w trakcie gry nie mogliśmy używać swoich imion - naśladowaliśmy jedną z podstawowych zasad konspiracji. W patrolu pojawili się: „Rudy”, „Sęk”, „Kula”, „Patison”, „Osa”, „Bąbel”, „Wika”, „Leidi”. Po podpisaniu odciskiem kciuka legitymacji, ruszyliśmy na spacer w poszukiwaniu miejsc związanych z działalnością Żołnierzy Wyklętych w Stężycy.

W trakcie spaceru harcerze zapoznali się z życiorysami ks. Prałata Edwarda Bielińskiego ps. „Bylina”, majora Mariana Bernaciaka ps. „Orlik”, Kazimierza Goździckiego ps. „Groźny” i Franciszka Jaskulskiego ps. „Zagon, Zagończyk”.

Uczestnicząc w Grze harcerze oddali cześć osobom, które w latach 1945- 1947 poświęciły życie w walce o wolną Ojczyznę. Harcerze zdobyli nowe informacje dotyczące trudnych i tragicznych losów naszego kraju.

 

Z harcerskim pozdrowieniem,

CZUWAJ!

phm. Paweł Jaraszek

 

 

 

Powrót