r. Imieniny:
logo

WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE

17.05.2018
Warsztaty Językowe w Londynie Zespół Szkół Ogólnokształcących staje się dęblińskim liderem na polu ciekawych metod nauczania języków obcych oraz turystyki międzynarodowej.

Udział w programie Euroweek, wizyty studentów z zagranicy, ciekawe odczyty, współpraca z Uniwersytetem Walijskim, czy rozwijający się program Erasmus + na stałe wpisały się w proces edukacyjny naszej placówki.
 
Tym razem mieliśmy do czynienia z prawdziwą petardą. Grupa 24 uczniów wyjechała na kilkudniowe warsztaty językowe do stolicy Wielkiej Brytanii. Wycieczka ta (kolejna już) odbyła się w dniach 7-12 maja i została zorganizowana przez nauczycieli języka angielskiego Martynę Dmowską oraz Wojciecha Jońskiego, przy pośrednictwie jednego z biur turystyki szkolnej.
Uczestnicy wyprawy łączyli przyjemne z pożytecznym, a zatem szlifowali kompetencje językowe oraz zwiedzali. Program wyjazdu był bardzo bogaty. Odwiedziliśmy najsłynniejsze miejsca w Londynie, takich jak: gabinet figur woskowych Madame Tussauds, Muzeum Brytyjskie, halę widowiskową O2 Arena, czy Muzeum Historii Naturalnej. Odbyliśmy przejażdżkę London Eye oraz rejs tramwajem wodnym po Tamizie. Zobaczyliśmy również Pałac Buckingham, Opactwo Westminsterskie, Katedrę Św. Pawła oraz wieżę zegarową Big Ben.
 
Swój pobyt w Londynie zakończyliśmy w tym sam m miejscu skąd wyruszyliśmy - w dzielnicy Greenwich, dokąd ostatniego dnia dotarliśmy ponad Tamizą kolejką gondolową Emirates Airline Cable Car. Zakwaterowani byliśmy u rodzin angielskich, dzięki temu mogliśmy zapoznać się z życiem przeciętnego Brytyjczka oraz nabrać pewności w posługiwaniu się językiem angielskim.
 
Walory edukacyjne wycieczki realizowane były przez wykonywanie serii ćwiczeń z zakresu kultury brytyjskiej w podarowanych uczniom zeszytach ćwiczeń. Zaopatrzeni w pamiątki oraz pełni pozytywnych wrażeń, „dęblińscy turyści” dotarli do domów późnym, sobotnim wieczorem 12 maja. Nie była to bynajmniej ostatnia impreza tego typu w ZSO. Na przyszły rok szkolny planowane są już następne.
 
Martyna Dmowska i Wojciech Joński
Powrót