r. Imieniny:
logo

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I TYDZIEŃ BIBLIOTEK

18.05.2018
Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek 8 maja z okazji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Impreza obchodzona  cyklicznie od wielu lat ma na celu pozyskanie nowych czytelników, wskazanie dzieciom  korzyści płynących z czytania książek, zapoznanie z biblioteką, sposobami wypożyczania. Ma wykształcić nawyk systematycznego odwiedzania biblioteki szkolnej i obcowania z literaturą na co dzień.
 
Pierwszaki odwiedziły bibliotekę szkolną, zapoznały się ze  zbiorami, rozmawiały o bibliotece, książkach, wskazywały sposoby poszanowania książek, rozwiązywały krzyżówki i zagadki. Następnie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie dotyczące poszanowania książek i systematycznego  czytania. Każdy z nich został „pasowany na czytelnika”. Na pamiątkę uroczystości otrzymali dyplomy i słodycze. W wypożyczalni bibliotekarka wskazała im półki z książkami dla dzieci, założyła karty czytelnika i każde z dzieci  mogło sobie wybrać książkę do przeczytania. Pierwsza lekcja biblioteczna podobała się naszym uczniom.
 
Z wieloletniego doświadczenia wynika, że najwierniejszymi czytelnikami biblioteki szkolnej pozostają uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, a „pasowanie na czytelnika” jest zapamiętane na długo.
   
Małgorzata Ługowska- Wojdat
Powrót