r. Imieniny:
logo

AKCJA ŻONKIL SP2 DĘBLIN

23.05.2018
Akcja żonkil SP2 Dęblin Działalność charytatywna ma głęboki sens i wymiar solidarności z potrzebującymi. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Dęblinie wiedzą o tym i dlatego chętnie pomagają innym każdego roku włączając się w różne akcje organizowane w naszej szkole.

Szkoła SP2 włączyła się do tej wspaniałej Akcji Żonkil, która odbywa się na terenie naszego powiatu. Rozpoczęła się 05.03.2018 r. i będzie trwać do 26.05.2018 r.
 
Cel – to zebranie funduszy na funkcjonowanie domowego hospicjum. Fundacja „Hospicjum-Razem możemy więcej” niesie pomoc nie tylko osobom chorym, ale wspiera również ich rodziny, które chcąc zapewnić godne warunki swoim bliskim nierzadko zmagają się z brakiem odpowiednich środków finansowych oraz brakiem możliwości zapewnienia odpowiedniej opieki. Fundacja pomaga chorym i rodzinie poradzić sobie z trudną sytuacją życiową poprzez wsparcie psychologiczne, a także zaangażowanie wolontariuszy w pomoc ludziom chorym i cierpiącym.

Akcję zorganizował Szkolny Klub Wolontariatu działający w naszej szkole pod kierunkiem p. Katarzyny Szot, p. Izabeli Kowalczyk i p. Grażyny Kiliszek.
 
Uczniowie na przerwach lekcyjnych sprzedawali, wiosenne kanapki oraz owocowe szaszłyki (przygotowane samodzielnie bądź z pomocą rodziców). Wzrok przyciągały kolorowe warzywa i owoce. Miały wzięcie, na pewno dostarczyły potrzebnej na dalszą część dnia energii.

Podczas zebrań rodziców w dniu 17.04.2018 r. odbyła się sprzedaż ciast. Wolontariuszki zbierały pieniądze do puszki na cele Hospicjum. Słodkości kupowali rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły. Wszystkie ciasta zostały sprzedane, za co należą się wielkie i gorące podziękowania wszystkim uczniom oraz rodzicom zaangażowanym w prace związane z wypiekami.
 
Do akcji przyłączyły się  także świetliczaki z naszej szkoły.
W czasie pobytu w świetlicy dzieci wraz z wychowawczyniami z ogromnym zaangażowaniem przygotowały kwiaty z bibuły, serwetek i foremek od jajek. Dnia 17.04.2018 w czasie przerw obiadowych zorganizowany został kiermasz we współpracy z Klubem Wolontariatu.  Zebrano 280 zł, które przekazano razem na rzecz Hospicjum. Zainteresowanie kiermaszem było ogromne, wszystkie kwiaty zostały wykupione przez dzieci, rodziców i nauczycieli.
 
7 maja 2018 r. uzyskana kwota 856 zł, została oficjalnie przekazana osobom reprezentującym Hospicjum.
 
Dodatkowo w ramach Akcji Żonkil nasza szkoła wzięła udział w konkursie, który miał na celu propagowanie życia bez nałogów. Hasło przewodnie - „To mi szkodzi - profilaktyka uzależnień oczami dzieci i młodzieży”.
 
To społeczne przedsięwzięcie cieszy się w naszej szkole wielkim zainteresowaniem.
Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję: uczniom, rodzicom i nauczycielom.
Bez takiej pomocy niemożliwe byłoby rozpropagowanie tak dużego i bardzo potrzebnego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że poprzez udział w tej akcji uczymy postawy pomagania słabszym, chorym, robienia czegoś dla innych i zachęcamy do działania na rzecz innych.
 
Kowalczyk Izabela, Bąk Monika
 
Powrót