r. Imieniny:
logo

WYCIECZKA UCZNIÓW SP NR 5 DO SIEDLEC

01.10.2018
Wycieczka uczniów SP nr 5 do Siedlec
Ministranci, uczniowie z klasy 3a, przygotowujący się do I Komunii Świętej oraz dziewczynki z Koła Misyjnego pod opieką ks. Dariusz Wójcika i pań Katarzyny Jaśkowskiej i Małgorzaty Sadło wzięli udział 20 września 2018r. w wycieczce do Siedlec.

Na początek obejrzeliśmy film „Krzysiu, gdzie jesteś?”, biorąc udział w „poszukiwaniu” Kubusia Puchatka, prawdziwych wartości - szczerej i oddanej przyjaźni. Po skończonym seansie udaliśmy się do sióstr benedyktynek sakramentek, gdzie wysłuchaliśmy historii zgromadzenia i istoty ich posługi. Na pamiątkę uczniowie otrzymali „skrawki” od przygotowywanych komunikantów, które zabrały ze sobą do domu.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Wyższym Seminarium Duchownym w Nowym Opolu, gdzie ks. Dariusz opowiedział o kapłaństwie, oprowadził nas po kaplicy seminaryjnej i salach wykładowych.  Wycieczkę zakończyliśmy „małym co nieco” w Mc Donaldzie.

Dzieci wracały do domu wzmocnione na „duszy i ciele” w radosnych nastrojach, dopytując kiedy i gdzie będzie organizowana kolejna wycieczka. Do zobaczenia wkrótce
                                                                            

Ks. Dariusz Wójcik, Małgorzata Sadło

 

Link:http://www.lo.deblin.pl/sp5-deblin/aktualnosci-sp5/669-wycieczka-uczniow-sp-nr-5-do-siedlec

Powrót