r. Imieniny:
logo

UCZNIOWIE ZSZ NR 2 W DĘBLINIE PODSUMOWALI ZAGRANICZNE PRAKTYKI

04.10.2018
Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie podsumowali zagraniczne praktyki
28 września 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Europejski wymiar kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 w Dęblinie” współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój ze środków Unii Europejskiej.

Wzięli w niej udział między innymi dyrektorzy i uczniowie gimnazjów, przedstawiciele pracodawców z terenu powiatu ryckiego, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie.

Uczestnicy projektu przedstawili przebieg swojej praktyki zawodowej w Portugalii i Hiszpanii, bogaty  program kulturowy oraz  zaprezentowali nabyte umiejętności zawodowe.

Podczas spotkania uczniowie wypowiedzieli się na temat wpływu europejskiego rynku pracy na edukację:

”Praktyki dały nam możliwość poznania nowej kultury i standardów europejskiej gastronomii. Były dla nas świetnym egzaminem sprawdzającym nasze umiejętności i dotychczasową wiedzę”
 
Bartek Markowski
 
„Wyjazd na praktyki do Portugalii wzbogacił nas nie tylko o doświadczenia zawodowe, ale tez wiele dowiedzieliśmy się o kulturze tego kraju”
 
Natalia Kruszewska
 
„Odbycie praktyk pomogło każdemu z nas przełamać własne słabości. Nasi współpracownicy pokazali nam, że nie tylko doświadczenie się liczy, ale także atmosfera pracy w zespole”
 
Daniel Dawidek
 
Na zakończenie spotkania pani  dyrektor  Mariola Sulima wręczyła uczestnikom projektu certyfikaty Europass Mobilność określające umiejętności nabyte przez uczniów podczas praktyki zawodowej w Portugalii i Hiszpanii, zwiększające ich konkurencyjność na europejskim rynku pracy.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z przebiegu praktyk zawodowych przygotowanych przez uczniów. Prezentacje zamieszczone są  na stronie szkoły (zsz2deblin.pl).
 
 
Anna Wąsik
Powrót