r. Imieniny:
logo

LEKCJA BIBLIOTECZNA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

26.10.2018
LEKCJA BIBLIOTECZNA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ 25 października (czwartek) odbyło się wyjście klasowe, podczas którego trzecie klasy gimnazjum ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stężycy odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Dęblinie.

Grupa gimnazjalistów, która liczyła 30 osób, o godzinie 10:30 stawiła się w naszej bibliotece pod czujnym okiem Pani Karoliny Trych- nauczyciela historii i Pani Kingi Ziemskiej- nauczyciela języka niemieckiego.
       
Goście odwiedzili naszą placówkę mając na celu poznanie jej funkcji informacyjnej, źródeł informacji w niej dostępnych oraz jej księgozbioru w połączeniu z lekcją biblioteczną w ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości pt. „Polski superbohater-Marszałek Józef Piłsudski i jego tajemnice „. Rok 1918, to ważna data dla historii naszego kraju i warto ją znać gdyż wiąże się również nierozerwalnie z postacią Józefa Piłsudskiego.
         
Na zakończenie tej pożytecznej lekcji bibliotecznej, młodzież podziękowała za oprowadzenie po bibliotece oraz za mini lekcję historii. Parę faktów z życia Marszałka Józefa Piłsudskiego, które się na niej pojawiły, zostaną w pamięci uczestników i być może rozbudzą ich ciekawość oraz sięgną po różne źródła, w których dowiedzą się o jego życiu i działalności politycznej, mającej wielki wpływ na odzyskanie niepodległości naszego państwa.
                                                             Pracownik MBP
 
Powrót