r. Imieniny:
logo

ZSO W HOŁDZIE DLA NIEPODLEGŁEJ

13.11.2018
ZSO w hołdzie dla Niepodległej 11 listopada 1918r. to ważna data dla każdego Polaka. To właśnie w tym dniu po 123 latach Rzeczpospolita odzyskała niepodległość. W tym roku mija 100 lat, odkąd Polska stała się suwerennym państwem. To znakomita okazja, aby wszyscy solidarnie celebrowali to ważne wydarzenie.

Społeczność naszej szkoły już 9 listopada br. rozpoczęła obchody Święta Niepodległości od  przyłączenia się do akcji promowanej przez MEN „Rekord dla Niepodległej”, która polegała na wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego. O godzinie 11:11 uczniowie i pracownicy w odświętnych strojach odśpiewali cztery zwrotki pieśni ojczyźnianej i  wysłuchali  rysu przygotowanego przez nauczycielkę historii p. Małgorzatę Jakubik – Kopeć o genezie „Mazurka Dąbrowskiego”. Dla najmłodszych uczniów ZSO było to  szczególne przeżycie, ponieważ po raz pierwszy uczestniczyli w ogólnoszkolnym apelu. Taka lekcja historii jest nie tylko częścią edukacji patriotycznej, ale przede wszystkim wychowaniem młodego pokolenia Polaków.

Uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uświadamiają  uczniom, co to znaczy czuć się Polakiem i być dumnym ze swej ojczyzny. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w obchody lokalne  i ogólnopolskie Święta Niepodległości i kultywowania pamięci o bohaterach, którzy za wolność ojczyzny oddali swoje życie.

Monika Busz

LINK: http://www.lo.deblin.pl/zso-deblin/aktualnosci-zso/692-zso-w-holdzie-dla-niepodleglej

Powrót