r. Imieniny:
logo

ZIELONA SZKOŁA W RABCE ZDRÓJ

15.11.2018
Zielona Szkoła w Rabce Zdrój Zielona Szkoła w Rabce Zdrój to niezapomniane wrażenia, jakie towarzyszyły uczniom z klas 3a, 4a, 4b, 6a i 7a ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dęlinie podczas czterotygodniowego pobytu. Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie integrowali się między sobą, nauczyli się życia w grupie społecznej, radzenia sobie w różnych sytuacjach życia codziennego, poznali region Podhala, tradycje i zwyczaje góralskie.

Oprócz zajęć dydaktyczno-wychowawczych uczestniczyli w górskich wycieczkach (Zakopane, Pieniny), warsztatach w Akademii Kulinarnej, konkursach, spotkaniach z artystami (malowanie na szkle i pergaminie), rzeźbiarzami (dłutowali w drewnie). Wędrowali po górach i zdobywali szczyty Gorców (Góra Krzywoń, Góra Maciejowa, Góra Bania). Uczestniczyli aktywnie w życiu szkoły włączając się w Małopolską Akcję „Bezpieczeństwo i odblaski”. Teatr „Rabcio” zaprosił uczniów na spotkanie z żywym aktorem. Legendę o Janosiku poznali w Muzeum Górali i Zbójników. Ogromną atrakcją była wizyta w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym, jeździli samochodami terenowymi, wspinali się po ściance, brali udział w akcji ratunkowej. Zwyczaje i obyczaje górali poznali podczas spotkania z kapelą góralską „Majeranki” – gdzie wspólnie muzykowali z góralami.

W czasie pobytu dzieci poprawiały swój stan zdrowia i kondycję fizyczną uczestnicząc w zabiegach leczniczych. Codzienne spacery do parku i pod tężnię solankową rehabilitowały drogi oddechowe.

Czas minął szybko, zostały w pamięci niezapomniane chwile i masa wspomnień. Na pewno każdy z nas chętnie wróci na Podhale. Jesteśmy bogatsi w obrazy w pamięci, które będziemy pielęgnować niczym najdroższy skarb.

 

Link: http://www.zs3deblin.szkolnastrona.pl/art,632,zielona-szkola

 

                                                                                                                      Anna Bartoszuk
Powrót