r. Imieniny:
logo

Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 - 11 LISTOPADA 2018 R. ODBYŁ SIĘ „FESTIWAL NIEPODLEGŁOŚCI”

20.11.2018
Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej nr 2 - 11 listopada 2018 r. odbył się „Festiwal Niepodległości”
W dniach 5-9 listopada 2018 r. w naszej szkole miał miejsce Tydzień Patriotyczny - czas bogaty w różnorodne wydarzenia.

Wtorek - biało-czerwony dzień. W tym dniu uczniowie wraz z nauczycielami dla uczczenia tej ważnej rocznicy ubrani byli w nasze barwy narodowe.
 
Środa - wąsy Piłsudskiego.  Dzieci, które w tym dniu miały namalowane lub przyklejone wąsy były nie pytane przez nauczycieli.
 
Czwartek - 100 rzutów do kosza na 100 lat niepodległości. Dzięki uprzejmości pana Tomasza Wasilewskiego na lekcjach wychowania fizycznego odbyły się próby ustanowienia 100 celnych rzutów do kosza. Tego dnia została także wykonana wystawa prac patriotycznych uczniów na korytarzu – II piętro.
 
Piątek - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, quiz historyczny, a o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Był to bardzo ważny dzień dla wszystkich Polaków, dlatego wszyscy ubrani byli w strój galowy.
 
Izabela Kowalczyk
 
Powrót