r. Imieniny:
logo

UCZNIOWIE SOSW W DĘBLINIE NA KONCERCIE EDUKACYJNYM PT. „KSIĘŻNICZKA MUZALINDA W KRÓLESTWIE ŚW. MIKOŁAJA” W FILHARMONII W LUBLINIE.

07.12.2018
Uczniowie SOSW w Dęblinie na koncercie edukacyjnym pt. „Księżniczka Muzalinda w Królestwie św. Mikołaja” w  filharmonii w Lublinie. Czwartek, 6 grudnia 2018 roku na długo pozostanie w pamięci wielu uczniów naszej szkoły. Tego dnia, uczniowie, rodzice i nauczyciele wybrali się do Lublina na koncert edukacyjny pt. „Księżniczka Muzalinda w Królestwie św. Mikołaja”.

Mimo chłodnej aury na zbiórkę wszyscy przybyli w doskonałych nastrojach. Podróż jak zwykle minęła prędko i już po godzinie staliśmy przed wejściem do Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego. W drzwiach witał nas św. Mikołaj, który wszystkich zapraszał na koncert, który miał się zacząć o godz. 11.00.  Po wizycie w szatni  każdy mógł wygodnie zatopić się w miękkim, czarnym fotelu sali widowiskowej, niecierpliwie oczekując rozpoczęcia koncertu.

Publiczność zdecydowanie dopisała – cała sala wypełniona była uczniami z różnych szkół, wyraźnie zainteresowanych nowym doświadczeniem. Jednak wszystkie rozmowy ucichły, kiedy na scenie pojawiła się Księżniczka Muzalinda, która zaprosiła dzieci w niezwykłą podróż do Laponii – krainy św. Mikołaja. Podczas tej niezwykłej wyprawy uczniowie dowiedzieli się, jak działa poczta św. Mikołaja, kto pomaga mu pakować prezenty i jak wygląda jego zaprzęg.

Około godziny 12.00 nasza „muzyczna uczta” w filharmonii dobiegła końca. Nagrodziliśmy artystów gromkimi brawami i powróciliśmy do Dęblina.

Wyjazd do filharmonii okazał się dużą atrakcją i okazją do obcowania z kulturą. To wartościowe doświadczenie, które dostarczyło wszystkim wiele radości!

 

LINK: http://soswdeblin.szkolnastrona.pl/a,726,wyjazd-do-filharmonii

Marta Czajkowska

Powrót