r. Imieniny:
logo

KONCERT CHARYTATYWNY W SOSW

10.12.2018
KONCERT CHARYTATYWNY W SOSW W dniu 05.12.2018r. Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Dęblinie był miejscem szczególnego wydarzenia - Koncertu Charytatywnego zorganizowanego przez Radę Rodziców, a dedykowanego wychowankom SOSW.

Spotkanie rozbrzmiewało wspaniałym repertuarem piosenek w wykonaniu znakomitej Kapeli „Pośpiechy”. Dyrektor SOSW Beata Kursa powitała wszystkich, tak licznie przybyłych Przyjaciół Ośrodka; podziękowała za obecność władzom samorządowym: miasta Dęblin - p. Burmistrz Beacie Siedleckiej, p. Maciejowi Krygrowskiemu, powiatu ryckiego - Wicestaroście p. Dariuszowi Cenklowi, p. Monice Kośmińskiej, członkom Kapeli „Pośpiechy”, zespołu „Dębliniacy” z MDK w Dęblinie oraz przedstawicielom wolontariatu, szkół i zakładów pracy.

Pierwszą część spotkania stanowił koncert Kapeli „Pośpiechy”. Obecni doskonale bawili się przy dźwiękach melodii, które części przypominały lata młodości, a wszystkich wprowadziły we wspaniałą atmosferę zabawy.

W przerwie  gościnnie wystąpił prowadzony przez p. Małgorzatę Sprawkę zespół „Dębliniacy" prezentując znane tańce ludowe. Uczestnicy koncertu wzięli udział w licytacji obrazu oraz zegara-skrzydła, przedmiotów ufundowanych przez Rektora Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie,  gen. bryg. pil. dr inż. Piotra Krawczyka. Bardzo emocjonującą licytację przeprowadzili podchorążowie w/w uczelni, którzy pod kierunkiem ks. kapelana Mariusza Leonika współpracują w ramach wolontariatu z SOSW. Rodzice naszych wychowanków przygotowali loterię fantową- pozwoliła ona wielu szczęściarzom wyjść z koncertu z mikołajkowymi prezentami. Druga część występu gwiazdy koncertu tak bardzo podobała się wszystkim, iż Kapela „Pośpiechy” bisowała „szemranymi szlagierami” tang, polek i sztajerów.

Wszyscy przybyli w trakcie spotkania częstowali się wypiekanymi przez naszych uczniów ciasteczkami oraz korzystali z Bożonarodzeniowego kiermaszu rękodzielniczego- przepiękne ozdoby takie jak: bombki, aniołki, choinki, szopki, wykonane zostały przez naszych wychowanków.

Pozytywne emocje oraz wypowiadane wrażenia uczestników imprezy pozwalają na uznanie Koncertu za niezwykle udany.  To inspiruje i motywuje do organizacji kolejnych spotkań. Do zobaczenia w SOSW w Dęblinie!

LINK: http://soswdeblin.szkolnastrona.pl/a,727,koncert-charytatywny-w-sosw 

Powrót