r. Imieniny:
logo

JAK OBCHODZILIŚMY MIKOŁAJKI W SP

14.12.2018
JAK OBCHODZILIŚMY MIKOŁAJKI W SP Tradycyjnie jak co roku, 6 grudnia do naszej szkoły zawitał niezwykły i długo oczekiwany gość – św. Mikołaj. Ten ubrany na czerwono pan w ciepłym kożuchu i czapce z białym pomponem rozpalił małe serduszka wszystkich dzieci, którego tego dnia starały się być szczególnie grzeczne.

Wszystkie dzieci mikołaja kochają,

Wszystkie dzieci na niego czekają,

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każde dziecko z prezentów się cieszy.


Do klas zerowych – 0a i 0b św. Mikołaj przybył  już przed 9 rano. Maluchy powitały go ciepłą i wesołą piosenką, w której wyśpiewały, dlaczego kochają mikołaja. Kochany staruszek przyniósł wszystkim przedszkolakom kolorowe prezenty, wśród których znalazły się kalendarze adwentowe, mnóstwo słodyczy oraz zabawki. Podarunki spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, a przy ich wręczaniu każde dziecko mogło sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z mikołajem.

Następnie Mikołaj odwiedził uczniów klas I-III . Obdarował dzieci słodkimi prezentami. Nie zapomniał też o naszych nauczycielach. W jednej z sal przygotował dla nich „słodką choinkę” – zawisły na niej pyszne smakołyki. Najstarsi uczniowie z drugiego piętra wręczyli upominki, wylosowanej  wcześniej osobie.

Wszyscy byli radośni i zadowoleni, bo kto nie lubi dostawać prezentów.


Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej klas 0-III

Link:  http://www.lo.deblin.pl/sp5-deblin/aktualnosci-sp5/710-jak-obchodzilismy-mikolajki-w-sp
Powrót