r. Imieniny:
logo

DZIEŃ HERBATY W „ZERÓWKACH”

18.12.2018
Dzień Herbaty w „zerówkach” 14 grudnia dzieci z klas 0a i 0b świętowały wspólnie Międzynarodowy Dzień Herbaty. Tego dnia przyniosły do szkoły swoje ulubione kubki i herbaty w wybranych smaku. Przedszkolaki poznały legendę powstania tego znanego na całym świecie napoju.

Podobno pewien cesarz chiński, gotując wodę w swoim ogrodzie, zauważył, że jeden z listków rosnącego nieopodal krzewu wpadł do naczynia z wrzątkiem. Po spróbowaniu naparu  - który bardzo posmakował władcy- nakazał on swemu ludowi parzenie listków w gorącej wodzie. Od tamtej pory herbata jest jednym z najbardziej rozpoznawanych i lubianych napojów na świecie. Różne narody mają swoje sposoby na jej parzenie, dodają do niej swoje dodatki (cukier, miód, konfitury, mleko, a nawet tłuszcz!). Przedszkolaki wspólnie zasiadły do pięknie przybranych stołów, na których oprócz herbaty znalazły się słodkie ciasteczka i pierniczki.

Dla podkreślenia efektu tego uroczystego spotkania, do sali zaproszono też starszego kolegę – Piotrka Niewiadomskiego, który zaprezentował swoje umiejętności gry na akordeonie i gitarze klasycznej, a także zaśpiewał kilka nastrojowych utworów. Dzieci, zasłuchane w muzykę, kołysały się w rytm miłych dla ucha melodii. Magiczny nastrój spokojnego spotkania i ciepła herbata rozgrzały nas wszystkich, w ten chłodny grudniowy dzień.

Link:  http://www.lo.deblin.pl/sp5-deblin/aktualnosci-sp5/716-dzien-herbaty-w-zerowkach

 

Sylwia Gromuł
Joanna Niewiadomska

Powrót