r. Imieniny:
logo

JASEŁKA W ZSO

20.12.2018
JASEŁKA W ZSO Od samego rana 19.12.2018r. magia Świąt Bożego Narodzenia unosiła się w murach ZSO. O godzinie 10:00, w sposób szczególny, radosny nastrój wypełnił salę gimnastyczną.

Społeczność szkolna została zaproszona na jasełka po góralsku. Na uroczystości gościła wiceburmistrz p. Beata Amarowicz.

Na tle pięknej podhalańskiej sceny zaprezentowali się uczniowie klasy II A ze Szkoły Podstawowej nr 5. Przygotowali oni, pod kierunkiem wychowawczyni Barbary Kurek, spektakl słowno – muzyczny w bożonarodzeniowym klimacie. Mali artyści zaprezentowali się specjalnie przygotowanych strojach góralskich, recytując wiersze gwarą, śpiewając kolędy, tańcząc i grając na instrumentach. Występ został ciepło przyjęty przez zabranych i nagrodzony gromkimi brawami.

Odwiedzili nas również harcerze, którzy obdarzyli nas światełkiem z Betlejem. Dyrektor ZSO podziękował małym aktorom i złożył wszystkim świąteczne życzenia. Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie udali się na spotkania opłatkowe z wychowawcami.

 

Barbara Kurek

 

 

Powrót