r. Imieniny:
logo

SPOTKANIE WIGILIJNE W SOSW W DĘBLINIE

28.12.2018
Spotkanie Wigilijne w SOSW w Dęblinie „Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem…”

Tradycyjnie Wigilia to spotkanie wieczorne, lecz w naszej szkole uroczystość z wielkim wyczekiwaniem rozpoczęła się 21 grudnia 2018 r. jeszcze przed zmrokiem. W świątecznych nastrojach społeczność szkolna ugościła w przygotowanej na tę okoliczność sali gimnastycznej wszystkich swoich przyjaciół i ludzi o wielkim sercu, którzy wielokrotnie odwiedzali nasz Ośrodek niosąc radość dzieciom i pomoc oraz wsparcie w różny sposób.
 
W tym roku zaszczycili nas swoja obecnością: p. Beata Siedlecka- Burmistrz Miasta Dęblin, p. Maciej Krygrowski- Przewodniczący Rady Miasta, ks. dr Remigiusz Niewęgłowski- wikary Parafii pw. Piusa V w Dęblinie, dyrektor SPZOZ w Dęblinie- p. Urszula Chodoła-Pielacha, kierownik WTZ w Dęblinie- p. Jolanta Pyra, p. Sebastian Stabryn- nasz zaprzyjaźniony Mikołaj, p. Marcin Piskała -firma „AnMar” oraz prezydium Rady Rodziców naszego Ośrodka. Wśród zaproszonych jak co roku znaleźli swoje miejsce emerytowani pracownicy naszej szkoły. Pani dyrektor Beata Kursa podziękowała za przybycie znamienitym gościom, którzy zechcieli naszą skromną społeczność szkolną zaliczyć do grona swoich bliskich, bo przecież Wigilia to taki dzień, który jednoczy wszystkie pokrewne dusze, wspólne ideały i tworzy niepowtarzalny nastrój jedności i integracji. Przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów pod kierunkiem swoich nauczycieli wprowadziło zgromadzonych w świąteczny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku chwile wzruszenia towarzyszyły składającym sobie życzenia. Na stołach, zgodnie ze staropolskimi zwyczajami, zagościły potrawy wigilijne- kapusta z grochem, świąteczny bigos, pierogi, śledzie i wiele innych smakołyków. Największy entuzjazm wśród dzieci wywołała wizyta św. Mikołaja, który przybył do uczniów z ogromnym workiem prezentów. Dziękujemy Ci Mikołaju, że co roku o nas pamiętasz!
 
Agnieszka Krasuska
Elżbieta Kopera
 
Powrót