r. Imieniny:
logo

STUDNIÓWKA 2020

15.01.2020
STUDNIÓWKA 2020 11 stycznia 2020 r. odbyła się studniówka uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie. W tym roku maturzyści na miejsce do zabawy wybrali Salę Bankietową „Wisełka”.

Przed oficjalnym rozpoczęciem balu każda z klas zatańczyła poloneza przygotowanego pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego (p. Hanny Warownej, p. Roberta Pataja, p. Dariusza Piwońskiego). W tym roku w studniówce wzięła udział klasa IV klasa Technikum Ekonomicznego z wych. p. Aleksandrą Wiśniewską i IV klasa Technikum Hotelarskiego i Technikum Gastronomicznego z wych. p. Bartłomiejem Barańskim.
 
O godzinie 19.00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie studniówki. Zgodnie z tradycją taniec inaugurujący ten najważniejszy dla młodych ludzi bal poprowadzili pani dyrektor Mariola Sulima i pan Robert Pataj.
 
Następnie pani dyrektor dokonała oficjalnego otwarcia balu – przywitała wszystkich uczestników oraz podziękowała za trud włożony w przygotowanie imprezy rodzicom, wychowawcom i młodzieży. Przyszłym maturzystom życzyła także wielu sukcesów życiowych i powodzenia na maturze.
 
Swoją obecnością zebranych na tegorocznym balu studniówkowym zaszczycili: Wicestarosta Powiatu Ryckiego – p. Dariusz Cenkiel, Burmistrz Miasta Dęblina – p. Beata Siedlecka, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie – p. Joanna Pardo, a także p. Gabriela Wojdat – długoletnia dyrektor naszej szkoły oraz grono pedagogiczne i pracownicy szkoły, rodzice i oczywiście bohaterowie tegorocznego balu – czyli czwartoklasiści.
 
O godzinie 22.00 uczniowie zaprezentowali program artystyczny, podczas której mogliśmy obejrzeć kabaret wykonany przez przedstawicieli klas maturalnych – Julię Michalak, Krystiana Filipka (kl. IV TH/TG) i Wojciecha Jakubika (kl. IV TE).
 
Po występach młodzież i goście wrócili do zabawy na parkiecie. Trwała ona do godziny 5.00. Niepocieszeni imprezowicze musieli rozejść się do domów, zabierając ze sobą bagaż wspomnień, które zostaną z nimi na wiele lat.
 
Cytując słowa znanej piosenki „Mięła studniówka z wielkim hukiem. Czas ucieka i matura coraz bliżej...” można jednocześnie stwierdzić, że wszystko co dobre, szybko się kończy. Tegoroczni maturzyści w wieczór balu studniówkowego rozpoczęli odliczanie 115 dni, które pozostały im do majowego egzaminu. Naszym czwartoklasistom życzymy, aby jak najlepiej wykorzystali ten czas.
Niech zabawa studniówkowa pozostanie na zawsze w Waszej pamięci, jako jeden z najpiękniejszych momentów, a zarazem kolejny krok w stronę dorosłości.
 
Dziękujemy pani Agnieszce Majsterek ze Studia Fotograficznego „Foto-Majster” za możliwość udostępnienia zdjęć z naszego balu studniówkowego.
 
Bartłomiej Barański
 
 
 
Powrót