r. Imieniny:
logo

FERIE W „ZIMOWEJ BIBLIOTECE”

03.02.2020
Zdjęcie do informacji FERIE W „ZIMOWEJ BIBLIOTECE” Tegoroczne ferie zimowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej były pełne atrakcji i niespodzianek. W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku 5-12 lat, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci spotykały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 13.00.

W pierwszych dniach odbywały się zajęcia plastyczne, na których uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością i oryginalnością. Dzieci wykonały pejzaż zimowej biblioteki. Natomiast zbliżające się Dni Babci i Dziadka stały się okazją do stworzenia przepięknych kolorowych ramek na zdjęcia w kształcie serca. Za pomocą materiałów plastycznych dzieci wykonały plakaty antyalkoholowe pt. „STOP – alkoholowi”, które były wynikiem lekcji na temat: Młody człowiek a alkohol oraz oglądali prezentację multimedialną jak żyć zdrowo i jaki zły wpływ mają używki na organizm młodego człowieka.

Sporo pracy, a jednocześnie radości przyniosło nam wykonanie ozdób choinkowych, które w następnym sezonie będą piękną dekoracją na naszych bibliotecznych choinkach.

Ciekawym punktem w planie tegorocznych ferii okazało się zrobienie masek karnawałowych. Powstałe z dużym zaangażowaniem maski dzieci wykorzystały na zabawie karnawałowej, którą poprowadził gość specjalny - Pani Luiza Borkowska-Ziółkowska. Przebojem zabawy została piosenka pt. „Choinka” – napisana przez Panią Luizę. Przy akompaniamencie naszego gościa, dzieci z chęcią bawiły się wykonując do niej układ taneczny.

W bibliotece nie mogło oczywiście zabraknąć m.in. zabaw integracyjnych, ruchowych, a także gier edukacyjnych. Ponadto dzieci na zajęciach mogły wykazać się zdolnościami wokalnymi
i tanecznymi.

Codziennie na uczestników ferii czekał słodki poczęstunek. Na zakończenie zajęć w „Zimowej bibliotece” uczestnicy ferii z MBP wraz z dziećmi z MBP Filia Rycice i MBP Filia Masów pojechały do Kina Sybilla w Puławach na film pt. „Urwis”. Bilety zasponsorowane zostały przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dęblinie - za co bardzo dziękujemy.

Wszystkim dziękujemy za miło spędzony czas w naszej placówce.
 
Pracownik MBP
Milena Kłos-Jędrys
 
Powrót