r. Imieniny:
logo

KONKURS WIEDZY O PRAWACH UCZNIA W ZSZ NR 2

06.02.2020
Grafika ogólna W styczniu 2020 r. nasi uczniowie postanowili sprawdzić swoją wiedzę na temat praw ucznia, biorąc udział w I ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawach Ucznia, zorganizowanym przez Fundację na rzecz Praw Ucznia.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat praw ucznia wśród uczniów.
 
Uczestnicy szkolnego etapu konkursu by poszerzyć swoją wiedzę studiowali m.in. Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej i Konwencję o Prawach Dziecka. Po sprawdzeniu wszystkich prac, najlepiej zaznajomiony z tematem okazał się być uczeń klasy IV TG Damian Jerzo. Tuż za nim uplasowały się ex aequo uczennice klasy III TG – Agnieszka Mikulska i Katarzyna Mateńka.
 
Biorąc pod uwagę trudność i restrykcyjny sposób oceniania prac konkursowych, nasi reprezentanci uzyskali bardzo dobre wyniki i zabrakło im niewiele, aby awansować do etapu wojewódzkiego (Damian – 1 pkt; Agnieszka i Katarzyna – 2 pkt). Wierzymy jednak, że szczęście uśmiechnie się do nas w przyszłym roku.
 
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom  za udział w szkolnym etapie  konkursu i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji.
 
Daria Madejska
Powrót