r. Imieniny:
logo

PEŁEN ATRAKCJI DZIEŃ OTWARTY W SP NR 5

27.02.2020
Wykadrowane zdjęcie przedstawiające dzieci na dniu otwartym 24 lutego 2020 r. w SP nr 5 od samego rana działo się wiele ciekawych rzeczy. W tym tygodniu obchodzimy w szkole tydzień pod hasłem „Stop agresji”. Poniedziałek był dniem wspólnej, wesołej i bezpiecznej zabawy przy dźwiękach skocznej muzyki.

Klasy 0-3 bawiły się na corocznym balu karnawałowym. Nic więc dziwnego, że korytarze szkolne były kolorowe, a uczniowie pomysłowo przebrani – kreatywności mógłby im zazdrościć niejeden projektant mody! Zabawę taneczną poprowadzili animatorzy z „Czekolada Kids. Imprezy i animacje”, którzy rozruszali barwne towarzystwo w rytm najlepszych dziecięcych przebojów. Na balu oprócz uczniów naszej szkoły bawiły się też starszaki z Przedszkola nr 3 (z oddziałów przy ulicach Michalinowskiej i  15. P.P. „Wilków”). Przedszkolaki zostały ugoszczone przez klasę 0a, a poczęstunek dla nich – pyszne babeczki i soczki – ufundowała Pani Magda Piecek.
 
W trakcie balu była też zorganizowana loteria fantowa, w której chętnie brały udział nie tylko najmłodsi. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na doposażenie sali nr 36, zgodnie z  inicjatywą rodziców z klas 1a i 1b.
 
Kiedy zabawowe emocje nieco opadły, o godzinie 16:00 do szkoły zawitali kolejni, mili  goście. Byli to rodzice wraz dziećmi, którzy przyszli obejrzeć szkołę i sprawdzić, jaką ofertę edukacyjną przygotowała placówka na rok szkolny 2020/2021. Dyrektor ZSO pani Joanna Pardo powitała wszystkich przybyłych i krótko opowiedziała o naszej placówce, m. in. o przeprowadzonych w tym roku modernizacjach i remontach sal lekcyjnych. Poczęstowała też wszystkich słodkościami z logo SP nr 5.
Następnie uczniowie z klasy 3a zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny o szkole i zatańczyli w ludowych strojach do piosenki „Czerwone jabłuszko”.
 
Pani Barbara Kurek omówiła pokrótce plan zwiedzania szkoły i wszyscy udali się na 2 piętro do sali 36, gdzie obecnie uczą się pierwszoklasiści. Dokładniej opowiedziała o tym  wychowawczyni klasy 1a -  pani Katarzyna Jaśkowska. Można też było obejrzeć prezentację o lekcjach języka angielskiego w oddziale przedszkolnym, klasach 1-3, pomocach dydaktycznych, podręcznikach, zajęciach dodatkowych i projektach uczniów, o których opowiedziała pani Anna Opalińska. Po prezentacji, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w kole -  rymowanki o liczebnikach. Dla wszystkich zostały też przygotowane kolorowanki z motywami brytyjskimi.
 
Kolejnym przystankiem podczas zwiedzania była sala 35, gdzie panie Barbara Kurek i Danuta Czajka poprowadziły zajęcia muzyczne pt. „Bawimy się rytmem”. Mali goście mogli pograć na instrumentach perkusyjnych, a także poruszać się przy dźwiękach pianina.
 
Następnie dzieci przeszły do sali nr 33, gdzie wraz paniami Moniką Feluś i  Ewą Nowak przygotowywały smaczne, twarożkowe kotki. Wesołe przekąski zostały skonsumowane na miejscu, a niektóre miały stać się podarunkiem dla czekających w domu członków rodziny. Po poczęstunku goście zeszli  na parter, gdzie w sali nr 20 mogli pod okiem pani Małgorzaty Sadło zgłębić tajniki zastosowania tablicy interaktywnej.
 
A na samym końcu wszyscy udali się do sali 17, która została zamieniona w nietypową pracownię malarską. Panie Sylwia Gromuł i  Joanna Niewiadomska przygotowały dla dzieci folię streczową (rozciągniętą pomiędzy ławkami) do stworzenia jedynego w swoim rodzaju obrazu. Mali artyści - wyposażeni w różnorodne pędzle i palety do mieszania kolorów - przystąpili do pracy. Mogli też odkrywać tajemnicze znaki zaszyfrowane przy pomocy świecy i kolorować obrazki z misiami z projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, w którym nasza szkoła bierze udział.
 
Na pożegnanie każdy z odwiedzających otrzymał balonik, na pamiątkę tego miłego spotkania.
Mamy nadzieję, że praca włożona w przygotowanie Dnia Otwartego w SP nr 5 przyniesie efekt w postaci wielu nowych uczniów, bo jak śpiewali uczniowie z 3a: „Piątka jest wesoła zawsze dookoła – dzieci bardzo lubią ją. Często się bawimy. Pilnie się uczymy. I tęsknimy za nią wciąż”.
 
Zespół Wychowawców 0-3
 
 
Powrót