r. Imieniny:
logo

„TYDZIEŃ BEZ AGRESJI I PRZEMOCY’’ W ZSO

08.03.2020
Wykadrowane zdjęcie przedstawiające uczniów z ZSO w Dęblinie W dniach 24-28.02.2020 r. zagościł w naszej szkole ,,Tydzień bez agresji i przemocy’’.

Celem tego działania było zwrócenie uwagi na problem agresji, coraz bardziej powszechny wśród dzieci. Miał on pokazać uczniom niebezpieczeństwa wynikające z zachowań agresywnych, nauczyć jak zapobiegać wszelkim przejawom agresji i właściwie na nie reagować. Akcję podkreślał kolor zielony, pojawiający się jako akcent na ubraniach uczniów i gazetkach. Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami przystąpili do realizacji działań.
 
 
 
Każdy dzień tygodnia miał przypisane konkretne zadanie.
  1. Dzień koleżeństwa i rozrywki - w tym dniu odbyła się dla uczniów klas 0-3 i zaproszonych przedszkolaków zabawa karnawałowa.
  2. Dzień miłych słówek w klasach 4-8 - na godzinach wychowawczych przeprowadzone zostały pogadanki i dyskusje nt. "Jak sobie radzić z agresją i przemocą?" oraz "Powiedz STOP cyberprzemocy".
  3. Dzień uśmiechu -wykonywanie przez uczniów klas 0-3 plakatów i kodeksu dobrego zachowania, zaś klasy 4-8 przygotowały prace plastyczne pt. ,,Agresji i przemocy mówimy NIE’’.
  4. Dzień życzliwości i uprzejmości - tworzenie drzewa życzliwości (każdy, kto miał ochotę mógł przypiąć swój liść z życzliwym, uprzejmym słowem lub zwrotem).
 
Przez cały tydzień pracowano nad integracją społeczności szkolnej, mówiono
o tolerancji, przypominano zasady fair play oraz savoir-vivru. Budowano pozytywną atmosferę w szkole, starano się zmniejszyć ilość zachowań agresywnych.
 
Prace wykonane przez uczniów zostały wyeksponowane w salach lekcyjnych, zdobią też szkolne korytarze, uświadamiają wszystkim, że to „Uprzejmość bez wątpienia atmosferę wokół zmienia”.
Pedagog Beata Płowaś
 
Powrót