r. Imieniny:
logo

BEZPŁATNE ZAJĘCIA NAUKI PŁYWANIA DLA UCZNIÓW

29.02.2016
Bezpłatne zajęcia nauki pływania dla uczniów W dniu 25 lutego br. Radni Rady Miasta Dęblin podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Ryki, zapewniając tym samym wkład własny miasta w realizację projektu powszechnej nauki pływania dla dęblińskich uczniów.

 
Projekt pod nazwą „Zdobądź Delfinka” realizowany jest w partnerstwie z Liderem- Gminą Ryki, a także z pozostałymi gminami naszego powiatu: Kłoczewem, Nowodworem, Stężycą oraz Ułężem. Całkowita wartość projektu wyniesie 60 200 zł. Każdy z Partnerów projektu zapewnia na jego realizację wkład finansowy, w przypadku Miasta Dęblin jest to kwota 23 900 zł. Do zabezpieczonego udziału własnego na realizację zadania Dęblin otrzyma jeszcze 16 900 zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. 
 
Projekt „ZDOBĄDŹ DELFINKA” - edycja 2016 ma na celu zdobycie przez uczniów podstawowych umiejętności pływania, wyrównania ich szans edukacyjnych a także zapewnienie dzieciom bezpiecznego aktywnego sposobu spędzania wolego czasu. 
 
Bezpłatne zajęcia nauki pływania odbywać się będą na Pływalni Powiatowej w Rykach od 29 lutego br. Z zajęć skorzysta 180 uczniów klas drugich i trzecich dęblińskich placówek oświatowych. Nauka pływania realizowana będzie przez wykwalifikowanych instruktorów, a zdobyte umiejętności pływackie potwierdzone zostaną wynikiem sprawdzianu na zakończenie kursu. Zajęcia na basenie potrwają do grudnia 2016 r.
 
 
 
Powrót