r. Imieniny:
logo

DĘBLIŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY

18.03.2016
Dębliński Uniwersytet Dziecięcy Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat

Szanowni Państwo,

 

Z dużym zainteresowaniem przyjęliśmy propozycję  zorganizowania w Dęblinie inicjatywy pt. Dębliński Uniwersytet Dziecięcy. Inicjatorem i pomysłodawcą jest były mieszkaniec naszego Miasta - dr Michał Klepka, który wspominając swoje dzieciństwo odniósł się do podstawowych potrzeb jakie związane są z rozwojem społeczności lokalnych – dostępu do wiedzy i profesjonalistów. Po wielu doświadczeniach w Polsce i za granicą podjął się współorganizacji nowych inicjatyw edukacyjnych w naszym Mieście, a pierwszą z nich jest właśnie uniwersytet dziecięcy.

 

Dębliński Uniwersytet Dziecięcy to zatem inicjatywa wspólna Młodzieżowego Centrum Doskonałości GIGAnt (dr Michał Klepka jest jego twórcą), portalu Dęblin24.eu oraz Urzędu Miasta Dęblin, która  realizowana będzie we współpracy z ekspertami i instytucjami naukowymi, uczelniami i firmami z Warszawy i Lublina. Intencją inicjatywy jest skupienie uwagi najmłodszych mieszkańców Miasta Dęblin wokół ciekawych zagadnień naukowych kształtujących nasze życie i rozwój. Chcemy aby nasi mieszkańcy potrafili właściwie interpretować otaczające nas procesy i posiadali umiejętność zadawania pytań. 

 

Uniwersytet skierowany jest do dzieci w wieku 6-12 lat, pierwsze wykłady rozpoczną się w październiku 2016 roku a zajęcia odbywały będą się w soboty i inne dni wolne od szkoły. W miesiącu maju i czerwcu przewidziane są wykłady wprowadzające, na które już teraz zapraszamy. Informacje przekazane będą do szkół z odpowiednim wyprzedzeniem.

Liczymy, że inicjatywa spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, co dodatkowo motywowało nas będzie do podejmowania kolejnych ciekawych zadań i poszukiwania nowych inicjatyw. 

O szczegółach tego przedsięwzięcia będziemy informować na bieżąco. 

Powrót