r. Imieniny:
logo

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA PATRONA ZSO

24.05.2016
UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA PATRONA ZSO W dniu 20 maja 2016r. Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka i Naczelnik Wydziału Oświaty Anna Wojdyła-Pawlak,

uczestniczyły w obchodach święta patrona Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie. Wydarzenie to należy do wyjątkowych, ponieważ skupia wokół siebie wiele środowisk, które od lat pielęgnują pamięć o ludziach, którzy swoim bohaterskim postępowaniem zapisali się w kartach historii Dęblina. 

 

Tradycyjnie jak co roku uczniowie wraz z wychowawcami zgromadzili się przed budynkiem szkoły, gdzie zostały złożone kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym poległych absolwentów  dęblińskiego liceum. Następnie społeczność szkolna  przeszła  pod pomnik
15 Pułku Piechoty ,,Wilków’’ przy ul. Podchorążych. Udział w uroczystości wzięli także harcerze, kombatanci, wojsko, przedstawiciele władz miasta oraz stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. 

Podczas swojego przemówienia wygłoszonego pod pomnikiem 15 Pułku Piechoty ,,Wilków’’, Burmistrz Beata Siedlecka mówiła: 

„Żołnierze 15 Pułku Piechoty Wilków i gen. Sikorski to godni Patroni, którzy od lat i z wielkimi sukcesami wskazują całej społeczności szkolnej: uczniom, nauczycielom i rodzicom pewien autorytet. 

Żyjemy w trudnych czasach, w świecie  komercyjnego blichtru i fleszy, gdzie trzeba być odważnym i mądrym. 

Odważnym – by być wiernym samemu sobie i kierować się własnymi zasadami, podejmować ciągle nowe wyzwania. 

Mądrym – by nie dać się zwieść temu co powierzchowne i nietrwałe , by nie ulec manipulacjom kultury masowej i środków przekazu.

 

Szanowny Panie dyrektorze, drodzy nauczyciele, wychowawcy, kochani uczniowie,

Życzę wszystkim, aby przy okazji dzisiejszego święta, każdy z nas odnalazł w sobie wartości, jakie przyświecały naszym bohaterom. Bądźmy odważni i mądrzy oraz pamiętajmy o spuściźnie jaką zostawili nam w spadku. Mimo trudów codzienności pamiętajmy o takich wartościach jak patriotyzm, pracowitość, honor i wytrwałość- ponieważ to właśnie na nich została zbudowana historia naszego kraju
i miasta w którym żyjemy.”   

 

W uroczystości święta patrona włączyła się również młodzież, która zaprezentowała rys historyczny  oraz montaż słowno- muzyczny. 

Dopełnieniem tegorocznych obchodów święta patrona szkoły było złożenie przez delegacje wieńców pod pomnikiem  15 Pułku Piechoty ,,Wilków’’.

Powrót